nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
derya

Kayt: 11 Arl 2007

MesajTarih: Cmt Eyl 13, 2008 9:55 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

sadece o kýz için gösterdiðin gayreti, sabrý, edebi, aþký, benim dinim için, benim rýzam için niye göstermedin?Bir gün askerler bir mahkumu meydana çýkarýrlar. Suçu aðýr olmalý ki çok kýrbaç vururlar, derileri yarýlýr. Etlerinden kan sýzmaya baþlar. Lakin genç bir kere bile sesini çýkarmaz. Muhafýzlar dinlenmek için bir kenara çekilirler. Bu arada kalabalýðýn arasýnda meydanda olan Biþr-i Hafi hazretleri gence yaklaþýp sorar:
- Tahammülüne hayran kaldým.
- Nasýl aðlayýp baðýrabilirim ki, kalabalýðýn içinde sevdiðim kýz var ve þu an beni görüyor.
- iyi ama Allahü teâlâ seni her an görüyor. Onun edebini gözetmeyi hiç düþünmedin mi? Allahü teâlâ yarýn ahirette,
(Fazlasýný istemiyorum ey kulum, sadece o kýz için gösterdiðin gayreti, sabrý, edebi, aþký, benim dinim için, benim rýzam için niye göstermedin?) dese ne cevap vereceksin?

Genç öyle bir (Allah) der ki kendinden geçer. O kadar kýrbaca direnen vücut bu ilahi aþka, bu Rabbinden utanma duygusuna takat getiremez. Muhafýzlar yanýna koþtuðunda çoktan can vermiþtir.

Düþ(L)üyorum..

En son derya tarafndan Cmt Eyl 13, 2008 10:26 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder
harbi_kiz

Kayt: 27 Arl 2007

MesajTarih: Cmt Eyl 13, 2008 10:11 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

allah herkese gerçek allah aþkýný yaþamayý nasip etsin *realsad**realsad*
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder AIM Adresi
myefsane

Kayt: 03 Arl 2006

MesajTarih: Cmt Eyl 13, 2008 10:32 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Bunu okuyunca aklýma geldi. Alýntý yaparak cevap vermek istedim.

Alnt:
Bir bardaktaki hava çýkmadýkça içine su girmez. Ýçine su koyunca da, bu suyu çýkarmadan baþka þey konulmaz. Kalb de bardak gibidir. Kalbi Allah sevgisiyle doldurmak için, baþka her þeyi temizlemek gerekir. Ýhlâs, kalbde Allah sevgisinden baþka þeye yer býrakmamak, baþka þeyleri temizlemek demektir. Kalbi baþka sevgilerden temizleyenin imaný kuvvetlenir.

En son myefsane tarafndan Cmt Eyl 13, 2008 10:33 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
derya

Kayt: 11 Arl 2007

MesajTarih: Pzr Eyl 14, 2008 1:27 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Alnt:
Myefsane yazdý:
Bunu okuyunca aklýma geldi. Alýntý yaparak cevap vermek istedim.

Alnt:
Bir bardaktaki hava çýkmadýkça içine su girmez. Ýçine su koyunca da, bu suyu çýkarmadan baþka þey konulmaz. Kalb de bardak gibidir. Kalbi Allah sevgisiyle doldurmak için, baþka her þeyi temizlemek gerekir. Ýhlâs, kalbde Allah sevgisinden baþka þeye yer býrakmamak, baþka þeyleri temizlemek demektir. Kalbi baþka sevgilerden temizleyenin imaný kuvvetlenir.

saðol kardeþim inþaallah biz kalbimizi baþka þeylerden temizleyip imaný kuvvetli olan salih kullardan oluruz

Düþ(L)üyorum..
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Dini Konular Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz