nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
derya

Kayt: 11 Arl 2007

MesajTarih: Cmt Eyl 13, 2008 8:46 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Genç mühendis, iþe yeni baþladýðý þirketteki bir toplantý sýrasýnda, masa üzerindeki gazeteye göz atýp âniden yerinden fýrladý ve;

“Eyvah mahvoldum!” gibilerden bir þeyler söyleyip koþar adýmlarla odasýna girdikten sonra, kapýsýný da arkadan kilitledi.

Bir anda içeride buz gibi bir hava esti. Önce þirket sahibi, toplantýyý bir býçak gibi kesip dedi ki:

- Bu iþte bir bit yeniði var. Kötü birþeyler oldu. Dikkat edin, canýna kýyabilir.

Bazýlarý da, çeþitli þekillerde fikirlerini açýkladý:
Biliyorsunuz ki, bugün borsa tepetaklak geldi. Mutlaka çok sayýda hissesi vardý.
Fâiz veya repo da olabilir, %200 sýnýrý aþýldý.
Dün dolar bozduracaðýný söylemiþti. Bugün döviz âniden yükseldiði için, milyarlarca lira zarar etmiþ olmalý.
Kesinlikle yanýlýyorsunuz. Daha 3 gün önce avans çekmiþti. Böyle birþeyler yapmaz. Olsa olsa karýsýyla kavga etmiþtir.
Öyledir öyle. Hanýmýný geçen gördüm, suratsýzýn biriydi.

Bütün ihtimaller tek tek sýralanýrken, þirket müdürü dedi ki:

- Konuþmakla vakit kaybetmeyelim. Her an bir tabanca sesi gelebilir içeriden... Müdürün sözleri ortalýðý tekrar gerdi. Þirkette ne kadar çalýþan varsa, mühendisin kapýsýna yýðýldý. Müdür bey yumuþak bir sesle:

- Mühendis beyyy!.. diye seslendi. Caným kardeþim! Sakýn bir çýlgýnlýk yapma! Biliyorsun ki bu dünya fânidir. Birgün zaten öleceðiz...

Mühendisin bulunduðu oda kapýsý, çelik levhadan yapýldýðý için, bütün çabalara raðmen kýrýlmýyordu. Buna raðmen içeriden çýt çýkmýyordu. Bu arada itfaiyeye haber verildi. Altýncý katta bulunan odanýn pencereleri altýna brandalar gerildi ve televizyon kameramanlarý, yüzlerce meraklý eþliðinde canlý yayýna geçerek, adamýn aþaðý atlamasý için duâya baþladýlar.

Mühendis bey, 10 dakika sonra kapýyý açtý. Yüzü ýþýl ýþýldý ve neler olup bittiðinden habersiz kapý önündeki kalabalýðýn þaþkýn bakýþlarý arasýnda gülümsedi
Az kalsýn ikindi namazýný kaçýrýyordum arkadaþlar!..

Düþ(L)üyorum..
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder
htc gncn

Kayt: 20 ub 2008

MesajTarih: Pzr Eyl 14, 2008 8:56 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

bizler dünya iþine okadar daldýk ki sanki bütün sýkýntýlarýmýz dünyevi iþlerle alakalý .keþke herkes bu yazdýgýný okusa ve iþin ciddiyetini anlayabilse ,hiç ölmeyecekmiþ gibi dünyaya yarýn ölecekmiþ gibi ahiret için çalýþmaya rabbim muvaffak eylesin .paylaþým harikaydý teþekkürler.*yes*
Baa dn
derya

MesajTarih: Pzr Eyl 14, 2008 9:36 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Alnt:
htc gncn yazdý:
bizler dünya iþine okadar daldýk ki sanki bütün sýkýntýlarýmýz dünyevi iþlerle alakalý .keþke herkes bu yazdýgýný okusa ve iþin ciddiyetini anlayabilse ,hiç ölmeyecekmiþ gibi dünyaya yarýn ölecekmiþ gibi ahiret için çalýþmaya rabbim muvaffak eylesin .paylaþým harikaydý teþekkürler.*yes*

amin Rabbim hepimize hidayet nasip etsin rica ederim bende size teþekkür ederim bu güzel yorumunuz için

Düþ(L)üyorum..
Baa dn
feyzossss

Kayt: 30 Mar 2008

MesajTarih: Pzr Eyl 14, 2008 10:56 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

ne güzelmýss :)bizde daha dikkatli olmalýyýz namaz konusunda
derya

MesajTarih: Pzr Eyl 14, 2008 12:50 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Alnt:
feyzossss yazdý:
ne güzelmýss :)bizde daha dikkatli olmalýyýz namaz konusunda

inþaallah caným daha dikkatli oluruz Rabbim hepimizi namazý dosdoðru ve devamlý kýlanlardan eylesin

Düþ(L)üyorum..
Baa dn
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Dini Konular Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz