Neden Baba
Sayfaya git 1, 2  Sonraki  


Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kemalCUMANKayıt: 26 Arl 2006
Mesajlar: 63

MesajTarih: Pts Ekm 20, 2008 7:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GENÇ BİR KIZIN FERYATI BU.....!

NEDEN BABA

Yıl 2060
kızım 18, ben 47 yaşındayım...

'Baba bizim bayrağımızda sizin zamanınızda Ay-yıldız varmış neden şimdi haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var?
2 arkadaş okulda tavan arasında eski bir atlas bulmuştuk, o atlasta gördük daha önce Edirne'den Kars'a kadar Türkiye toprağı imiş, şimdi neden o haritanın 1/5'ine Türkiye diyoruz?

Eskiden her mahallede 1, 2 cami varken, şimdi neden her ilde bir cami var, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış, günde 5 defa camilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba? Filistinlilerin zamanında topraklarını parça, parça satarak İsrail'in kurulmasına sebep olduklarını hiç mi bir yerde okumadınız da, topraklarımızı sattırıp şimdi bu ufacık alana bizi hapsettiniz? Siz atalarınızdan böyle mi aldınız bu toprakları? emaneti böyle mi korudunuz? Günden güne topraklarımız satılırken siz
uyuyor muydunuz baba?

Baba küçükken herkesin beni Ayşegül diye çağırdığını hatırlar gibiyim, şimdi neden bana Angel diyorlar, beni kulağıma Angel ismini ezanla sen mi söyledin?

Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba? Her gün bize hakaret ederek ve sizi her gördükleri yerde coplayarak demokrasi mi getirdiler baba? Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretiler sanki. Elime dün bir kitap geçti baba, senin gençliğinden kalan. Biz Ankara'ya taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep'miş ve 6317 şehit vererek 'Gazi' lik unvanını kazanmış. Neden şimdi oraya Kürdistan diyorlar baba. Baba hani sizlere Kürtlerle Türkler kardeştir demişler, peki kardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde ayrı devlet kurdular.
O kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti. O her kimse, 1933'te Bursa'da bir nutuk vermiş, ben şimdi bile ne kastettiğini anlayabiliyorken, sizin gençliğiniz O kadar mı cahildi de o uyarıları dikkate almadınız?

Şimdiki Kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye'de askerimizin başına çuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin, hiç mi kanın donmadı baba? Neden hesap sormadınız? Bunları görmezden gelen yöneticilerinize?

O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hain yöneticilere ve uşaklara karşı uyarmış ve hitabenin sonunda da 'Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur' demiş. Baba kanınız o kadar bozuk mu ki ülkemizi bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız?

Baba Türkiyeli ne demek? Biz Türk çocuğu değil miyiz? Soyumuz belli değil mi bizim?
O kitapta okumuştum 'Ne mutlu Türküm diyene' yazıyordu. Peki, baba ben neden mutlu değilim? Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden neden söylerdiniz?
Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız. Kitaba göre dünyanın gördüğü en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz. Madem bu vatandan bu kadar kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz?

Hiç mi kitap okumadınız? Hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi göremediniz ülkemizin peşkeş çekildiğini? eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizde oturduysanız sizin o hainlerden ne farkınız kaldı? Allah'ın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız baba.

'Vatan sevgisi imandandır' diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız.
Senin eski CD'lerden dinledim baba, bizim de bir İstiklal Marşımız varmış. O marşı yalnızca körü körüne mi ezberlediniz? Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış, demiş ki 'Ey Türk titre ve kendine dön'. Baba ne zaman titreyeceksiniz? Ankara'yı da kaybettikten sonra mı?

Bundan13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç bir şey titretemez sizi. Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün.'Ya devlet başa, ya kuzgun leşe' diyebilecek bir Hasan Tahsin, bir Şehit Şahin, bir Sütçü İmam yok muydu aranızda? Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize!

Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba. Türklüğünüzden utanmadınız hiç olmazsa insanlığınızdan utansaydınız baba. Bu vatan göz göre göre altınızdan kayarken hiç olmazsa ŞEREFİNİZLE YAŞASAYDINIZ DA ŞİMDİ OLMASAYDINIZ?


En son kemalCUMAN tarafından Pts Ekm 20, 2008 7:43 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
myefsaneKayıt: 03 Arl 2006
Mesajlar: 2240

MesajTarih: Pts Ekm 20, 2008 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kemal abi çok güzel bir mevzuyu bizimle paylaşmışsın teşekkür ediyorum. Herkesin okuması ve düşünmesi gereken bir konu.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
yesil_baltaKayıt: 02 Oca 2008
Mesajlar: 1

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 7:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Harika bir mektup duygularımıza tercüman oldu. Kutlarım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
sahina61Kayıt: 24 Oca 2007
Mesajlar: 1289

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 7:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Metni okurken bir yandan da düşünüyordum.Evet kızın babasına dedikleri doğru.Hiç mi kanın donmadı mı diyor.Müthiş bir şey kızın söyleyişleri.Sıkılmadan okuyacağınıza inanıyorum.Teşekkürler Kemal abi...
_________________
HH
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi MSN Messenger
htc gncnKayıt: 20 Şub 2008
Mesajlar: 351

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 8:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bunu daha önce okumuş çok etkilenmiştim ibret alınması gereken bir anlatım paylaşım için tşk ellerinize sağlık*clap**clap*
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
kardelenKayıt: 29 Hzr 2007
Mesajlar: 175

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 12:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok etkileyici ve üzerine defalarca düşünülmesi gereken sorular. (neden baba) Ellerine yüreğine sağlık kemal abi,tekrarını bekleriz.*clap*
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Emine KoseKayıt: 10 Ksm 2007
Mesajlar: 7

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 2:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kemal abi harika etkileyici ellerine yüregine saglik*clap**clap*
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
celalbakiKayıt: 31 Tem 2008
Mesajlar: 1

MesajTarih: Çrş Ekm 22, 2008 6:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülkemizin en büyük sorunu bu olmalı. Hiç kimse olup bitenden duyarsız kalmamalı, herkes bir şeyler yapmalı diye düşünüyorum.Çok güzel bir paylaşım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
deryaKayıt: 11 Arl 2007
Mesajlar: 174

MesajTarih: Çrş Ekm 22, 2008 4:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız

? ? ? ? ? ?


En son derya tarafından Çrş Ekm 22, 2008 4:40 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
osman61Kayıt: 22 Arl 2006
Mesajlar: 53

MesajTarih: Prş Ekm 23, 2008 8:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BU OLMADI KEMAL CUMAN
nerden çıktı bu kıyamet senaryosu..bu ne menem bir müneccimliktir.ve bu nasıl bir cinliktir ki;üç günlük iktidar hırsı uğruna bu büyük millete bu hakaretler reva görülür.
bu ne aciz bir zihniyettir ki;imparatorluklar kurup,cihana adalet ,ilim ve nizam vermiş ,ilay-ı kelimetullah için destanlar yazan bu milleti, istiklalinden,bayrağından ,miili mukaddeslerinden vazgeçirir.
kaldıki bu büyük millet ,dünyanın en iyi 20 ekonomisi içinde ve en güçlü ordusuna sahip olmanın yanında ,jeo stratejik konumu,milletlerarası camiadaki saygınlığı ile de BM nezdindeki şerefli yerini almış bulunmakta.
hal böyle iken,felaket telallığı yapmak suretiyle milli birliğimizi bozmak isteyen donkişotlar;Angela coni kilise can'ı ,haçlı bayrak sizin olsun da,lütfen benim ayşem'e muhammed'ime, bayrağma ve milli mukaddesatıma dokunmayın.ve lütfen bu milletin milli gururunu rencide edip ümitsizliğe düşürmeyin..
VE DEĞERLİ KARDEŞİM KEMAL CUMAN dan nacizane ricam,bu mide bulandıran yazıyı siteden kaldırması.hatadan dönmenin fazilet olduğunu o benden iyi bilir.
ankaradan holaysaya selamlar..allaha emanet olasınız..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi
kemalCUMANKayıt: 26 Arl 2006
Mesajlar: 63

MesajTarih: Prş Ekm 23, 2008 9:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Osman ağabeyciğim, senin anlattıkların bu ülkede yaşamıyan bir insanın hisleri olması gerek, yaşananlar tüm milletin önünde oluyor. Bizde acizane toplumun düşüncelerine tercüman olduk. Yukarıdaki yazının muhtevasına katılıp katılmamak kişilerin kendilerine ait bir düşünce olması gerek diye düşünüyorum. Sizin düşüncelerinizede saygı duyuyoruz. ama siteden bir yazının kaldırılması ve mide bulandırılması kadar tepki göstermek haksızlık. Selam ve saygılarımla.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
htc gncnKayıt: 20 Şub 2008
Mesajlar: 351

MesajTarih: Prş Ekm 23, 2008 8:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

üzerimize oynanan oyunları herkesin bilmesi lazım uyanalım artık ya şu günlerde yaşananlarada bakın size katılıyorum sayın yönetici tşk
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
sahina61Kayıt: 24 Oca 2007
Mesajlar: 1289

MesajTarih: Cmt Ekm 25, 2008 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
htc gncn yazdı:
üzerimize oynanan oyunları herkesin bilmesi lazım uyanalım artık ya şu günlerde yaşananlarada bakın size katılıyorum sayın yönetici tşk


Katılıyorum size*clap*
_________________
HH
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi MSN Messenger
gizliozneKayıt: 31 Ekm 2008
Mesajlar: 141

MesajTarih: Cum Ekm 31, 2008 9:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu yazı ne amaçla yazılmış acaba merak ettim
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ahmetyuceKayıt: 24 Arl 2007
Mesajlar: 494

MesajTarih: Cum Ekm 31, 2008 10:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu yazının önemi duyarsız kalan toplumları uyandırmak bilinçli müslüman türk ideolojisini ayakta tutmaktır toplumumuza ılımlı islamı sokmak isteyen nifaklar kredilerle borçlanan milletimiz milli reflekslerimizi söndüren düşmanlar için dir ütüyobik değil tam bağımsız olamayışımızın sonucudur velhasıl kelam dışarı bağlı politika siyaset yapmanın cezası duyarsızlık diz boyu herkes kendi derdine düştü Allah göstermesin yarın elin gavuru kapını çalarsa anca kendine gelirsin uyan müsüman türk milleti uyan 30 kupona alınmadı bu vatan selamlar
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Yeşilalan & Baltacılı Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tüm zamanlar GMT
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)


 
Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye
Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR