nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
gizliozne

Kayt: 31 Ekm 2008

MesajTarih: Cmt Ksm 22, 2008 4:14 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Bir Bardak Çay Gibi Ömür… Kiminin Ki Bir Dikiþte Biter Kimininki Ýse Yudum Yudum… Dibinde Kalan Çöpler Ýse Hayattan Kalan Kalýntýlar…

Üç Þeye Dikkat Etmek Gerekir Yaþamda… Göz, Dil Ve Gönül… Göz Ve Dile Hâkim Olmak Zor Ama Gönül’e Hâkimiyet Daha Güç… Gönlü Sakýnmak Lazým; Kin Nefret Ve Kýskançlýk Yataðý Olmaktan… Tereddütte Kalmamak, Ne Ýstediðini Bilmek Veyahut Neyi Ýsteyeceðimizi Bilmek… Küstahlýða Düþmek Korkusu Da Var Tabi Ýnsanýn Ýçinde Davaya, Hayata Ve Ýlme Karþý… Övünmek Korkusu Da Var Tabi Ýnsanýn Küfre, Cisme Ve An’a Karþý… Sanki Canavarýn Esiri Gibi Bir Saða Bir Sola Çarpýyor, Ýstikrarsýz Ekonomi Gibi Bir Ýleri Bir Geri Gidiyorsun… Enflasyonun Canavarý Olmuþuz Haberimiz Yok…

Karanlýkta Kaybolan Gölge Misali Silinmiþ Hayattan, Ayrýlmak Zor Ama Sonu Bilmek Daha Zor… Hazan Mevsiminde Dökülen Yapraklar Gibi, Tek Atýmlýk Kurþunu Kalmýþ Kovboy Gibi, Ölümün Soðukluðunu Hisseden Gladyatör Gibi, Hýzlý Adýmlarla Çýkan Ve Yine Hýzlý Adýmlarla Düþen Baþarýsýzlýktan Korkan, Baþarýnca Baþarýsýzlýðý Unutan, Baþarýsýz Bir Baþarýlý Gibi…

Ben Mutluluk Sýnýrlarýný Aþýyorum… Asým’ýn Nesliyiz Acýlarýn Ýçinde… Acýlarýmý Anýyorum Devamlý Günbegün… Dost Görünen Düþmanlar, Düþman Olan Dostlar Ýle… Aklýmýn Duru Olmasý Zihnimi Karmakarýþýk Yapýyor, Her Bölgesi Neden Ve Niçinler Ýle Dolu… Toprakta Çürüyen Beden Ve Saç, Yoldaþ Olan Kefenle Nefis, Peþime Düþen Sessiz Gölgeler… Karanlýk Sokaklarda Sessiz Ve Çaresiz Þikâyetname Hazýrlamaktalar Hakkýmda… Öldü Dersiniz… Ölümü Hak Edecek Yeterlilikte De Deðilim Ama Medet Bekleyecek Tek Bir Kabý, Felaha Çýkacak Bir Yol Vardýr Belki…

Rengârenk Hayatýn Renksiz Yaþamý... Sonsuz Zamanýn Ruhsuz Ecdadý... Yaþanmýþ An'ýn Yaþanmamýþ Saati... Susuz Bahçenin Solmuþ Gülü… Hayatýn Acýmasýzlýðý Ýle Ruhum Tevafuklar Ýle Ayakta… Gül Yüzlülerin Hayranlýðý Var Sana… Bunu Düþün Sükût Et… Et Ki En Azýndan Adam Bilinesin Sükûtsuzlar Arasýnda…

Arkadaþlýk, Dostluk Önemlidir... Deðerini Bilmek Gerekir... Sýrrýný Paylaþabileceðin, Derdini Anlatabileceðin, Üzüntünü Dile Getirebileceðin, Sevincini Haykýrabileceðin Bir Kiþinin Çevrende Olmasý Ýnsana Hem Güven Hem De Mutluluk Verir... Sende Taþýn Altýna Elini Koyacaksýn Ama Her Þeyi Baþkasýndan Beklememelisin… Kýlýç Üzerinde Yürüyeceksin Ama Kýlýç Hayatý Ve Seni Kesmeyecek… Yok, Öyle Yaðma… Kalbini Açýk Tutacaksýn Hayata… Kalbin Kör Olursa Gözler Görür Mü Ki Hiç… Gözü Kör, Kalbi Kör, Yaramaz Bir Beden…

Palyaçolara Özendim… Yüzüm Sýrýtýrken Ýçime Kan Akýtýyorum… Metafizik Âlemde Takýlýyor, Patlamaya Hazýr Bombaya Dönüþüyorum… Saniyeler Var Patlamaya… Ýyiler Arasýnda Kötülük Yüklü Bir Bombayým… Bütün Kötülükleri Yok Etmek Adýna… Ýyiliðin Deðerini Anlamak Ýçin Bu Yapýlanlar… Kötülük Olmasaydý Ýyiliðin Hiçbir Özelliði Kalmazdý... Onun Deðerini Ortaya Çýkarýr Kötülük…

Bir Bardak Çay Gibi Ömür… Kiminin Ki Bir Dikiþte Biter Kimininki Ýse Yudum Yudum… Dibinde Kalan Çöpler Ýse Hayattan Kalan Kalýntýlar…
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz