nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
gizliozne

Kayt: 31 Ekm 2008

MesajTarih: r Arl 17, 2008 4:23 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Akþam annemle babam televizyon seyrediyorlardý Annem, 'Geç oldu,'dedi, zaten yorgunum, ben yatýyorum' dedi.

Annem kalktý, mutfaða gitti . Çerez-meyve tabaklarýný çalkaladý kaldýrdý.Sabaha hazýr olsun diye çaydanlýðý doldurdu, demliðe çay koydu.Þekerliðe baktý, dibinde az kalmýþ, üstüne ekledi.Kahvaltý için buzluktan ekmek çýkardý, akþam yemeði için çözülsün diye de eti aþaðýya koydu.Kahvaltý masasýný hazýrlamak için masanýn üstündekileri topladý.Telefonu þarja koydu, telefon defterini kapatýp yerine koydu.Sonra çamaþýr makinesinden ýslak çamaþýrlarý çýkarýp astý ve makineyi tekrar doldurdu.

Banyodaki çöp sepetini boþalttý.Islak bir havluyu kurusun diye duþ perdesinin borusuna astý.Bir gömlek ütüledi, kopuk düðmesini dikti.Çiçekleri suladý.Esneyerek gerindi ve yatak odasýnýn yolunu tuttu.Çalýþma masasýnýn yanýndan geçerken durdu,öðretmene tezkere yazdý, okul gezisi için para sayýp ayýrdý, eðildi, sandalyenin altýna girmiþ ders kitabýný aldý, masanýn üstüne koydu.Kek tarifleri defterini çýkardý, arkadaþýna söz verdiði tarifi bir kaðýda yazdý, çantasýna koydu Bakkaldan alýnacaklarý not etti, notu da çantasýna koydu

Sonra gitti, 3'ü 1 arada temizleme losyonuyla yüzünü yýkadý, diþlerini fýrçaladý Gece kremini ve kýrýþýk önleyici nemlendiricisini sürdü.Týrnaklarýna baktý, törpüledi Ýçeriden 'sen yatmaya gitmemiþmiydýn' diye seslenen babama 'þimdi gidiyorum' deyip köpeðin su kabýný doldurdu.

Kapýlarý pencereleri kontrol etti, holdeki lambayý yaktý.Kardeþimin odasýna gitti, oðlan uyumuþ,lambasýný söndürdü, bilgisayarýný kapattý, gömleðini astý, yerdeki kirli çoraplarý toplayýp sepete attý
Bana geldi,'haydi yat artýk, biraz da yarýn çalýþýrsýn,' dedi.Kendi odasýna gitti, saati kurdu, ertesi gün giyeceklerini hazýrladý 6 maddelik acil iþler listesine 3 madde daha ekledi

Kendi kendine iyi geceler diledi, hayallerinin gerçekleþtiðini gözünün önüne getirdi

Ýþte o sýrada babam televizyonu kapattý, ortaya öylece bir 'ben yatýyorum' dedi ve gitti yattý

Sizce bu iþte bir gariplik yok mu? Kadýnlarýn neden daha uzun yaþadýðýný merak etmiyor musunuz?

ALINTI
feyzossss

Kayt: 30 Mar 2008

MesajTarih: r Arl 17, 2008 7:07 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Very Happy:Dcok güzelmis sahiden kadýn çalýssa biel yük gene onun omzunda :)ama bence çökmelerý laýzm ama her ne hikmetse daha cok yasýyolar ...
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz