Ölüm
Sayfaya git Önceki  1, 2  

Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
guldengencan

MesajTarih: Pzr May 18, 2008 3:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

allah rahmet eylesin cnm amin allah hayırlı ölüm nasip etsin
sahina61

MesajTarih: Pts May 19, 2008 3:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Amin inşallah, Allah rahmet eylesin harbi kız.Ölümden kaçış yok nerde bizleri de bulacağı belli değil.Allah bizlere hayırlı bir ölüm nasib eder eder inşallah...
ahmetyuce

MesajTarih: Sal May 20, 2008 9:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

insan haytı inancına göre yaşarsa ölüm zor gelmez sıradan gelir iman gerisi yalan
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Pzr Hzr 29, 2008 12:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aileleri bir araya getiren şeydir ölüm.Bir evde biri vefat ettiğinde dünyanın bir ucunda da olsa,en yakında da olsa kişileri bile bir araya getiriyor.Gömülme merasimi bittikten sonra,yavaş yavaş ev boşamaya başlıyor.Daha düne kadar evde kişi sayısı 25 i geçiyordu.Şimdi ise bir elin parmaklarını geçmiyor.Onlarda buranın yerlileri.
Ev eski haline geri dönmüştü.Eskisine dönmüştü ama evden biri eksilmişti.Evdekilerde onun evden eksilme üzüntüsü var.Dün akşam konuşma sesleri,çocukların bağırma sesleri geliyordu.Şimdi ise kimi zaman arı sesi kimi zaman ise yanından geçen sineğin sesi geliyordu kulağına…

Arada bir,çok bunaldığında hayatın sizin için çekilmez hale geldiğini düşündüğünüz zaman kendinize 10 dakika ayırın ve kendi cenazenizi düşünün.
Şöyle bir ölümü hatırladığınızda, aklınıza şu gelecektir. Ben tabuta girdiğim zaman hayatın tüm meyvelerinden ayrılıyorum, sevdiklerimden ayrılıyorum. Ahirete göç ederek kaç senden beri yaşadığım dünyadan elimi kolumu çekiyorum. Ve ahrete yolculuk başlıyor. Peki, ben orada ki sorguya hazır mıyım?

En son sahina61 tarafından Cmt Tem 05, 2008 1:11 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Sal Tem 08, 2008 4:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nerede olursanız olun, tahkîm edilmiş yüksek kalelerde bile bulunsanız ölüm sizi bulur" (Nisâ, 7Cool
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi MSN Messenger
ahmetyuce

MesajTarih: Çrş Tem 09, 2008 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir gün bir cenazede bulundum cenaze gömülürken yanım da birisine telefon geldi biraz uzaklaştıkdan sonra başladı yok çekin günü geçti yok senet ödenmedi araba yolda kaldı birden kendimi ölünün yerine koydum çok tuhaf geldi bana hayat nekadar da boş
Başa dön
AdemTEK

MesajTarih: Çrş Tem 09, 2008 8:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ağlarsa Anam Ağlar Gerisi Yalan Ağlar diye boşuna dememişler..

*BAŞIN DÜŞERSE DARA ADEM BABAYI ARA*
Başa dön
sahina61

MesajTarih: Prş Tem 10, 2008 5:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ölenle ölünmez ki.Hayatta barınabilmek için çek,senetle uğraşmak gerekir.Burada önemli olan ikisini bir arada götürebilmektir...
Başa dön
ahmetyuce

MesajTarih: Cum Tem 11, 2008 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iyi de kardeş cenazedeyken bari dünya işlerine ara verelim gömsek te gitsek mantığı çıkıyor yanlış olur saygı duyacan yas tutacan birden ayrılamaz insan cenaze etkisinden
Başa dön
sahina61

MesajTarih: Cum Şub 20, 2009 1:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir haftada köyümüzde beş ölüm haberi aldık.Cümleden vefat eden ailelerine baş sağlığı diliyorum.Allah sabırlar versin...
ahmet usta

MesajTarih: Cmt Şub 21, 2009 7:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Neylersin ölüm herkesin başında.
Uyudun uyanamadın olacak.
Kimbilir nerde, nasıl, kaç yaşında?
Bir namazlık saltanatın olacak,
Taht misali o musalla taşında

kimisi için taht, kimisi için dört ayaklı sandalye
bütün mü'minler için taht olur inşaallah
saygılarımla.
Başa dön
ahmetyuce

MesajTarih: Cmt Şub 21, 2009 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah ölümün güzelini herkese nasip etsin ama bakıyorum piyasada kimsenin ölmeye niyeti yok herşryin hayırlısı
Başa dön
Önceki mesajları göster:   

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Yeşilalan & Baltacılı Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tüm zamanlar GMT
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız