nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
Muhammethoca

Kayt: 02 Ksm 2006

MesajTarih: Cum Ksm 23, 2007 7:59 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Öldükten Sonra Ne Hale Geleceðimizi Hiç Düþündük mü?

Zaten gömülmemizle birlikte bedenimiz hem içten hem de dýþtan gelen etkilerle hýzlý bir parçalanma sürecine girecek.

Vücutta oksijen kalmayacaðýndan, bir süre sonra mikroplar faaliyete geçerek bedene yayýlacaklar.

Karýnda toplanan gazlar cesedi þiþirecek ve bu þiþlik vücudun her tarafýna yayýlarak, bedeni tanýnmaz hale getirecek.

Bundan sonra gazýn diyaframa yaptýðý basýnçtan dolayý aðýzdan ve burundan kanlý köpükler gelmeye baþlayacak.

Çürüme ilerledikçe kýllar, týrnaklar, avuç içleri ve tabanlar yerlerinden ayrýlacaklar.

Bu dýþ deðiþmeyle beraber, iç organlarda da (akciðer, kalp ve karaciðerde) çürüme baþlayacak.

En korkunç olay ise bu noktada gerçekleþecek; karýn bölgesinde toplanan gazlar deriyi zayýf noktasýndan patlatacaklar ve bedenden tahammül edilmez derecede pis kokular yayýlacak. (Ölü insan kokusu, dünyanýn en iðrenç kokusudur.)

Bu süre içinde kafadan baþlamak üzere, adaleler de yerlerinden ayrýlacak.

Cilt ve yumuþak kýsýmlar tamamen dökülecek ve iskelet gözükmeye baþlayacak.

Beyin tamamen çürüyecek ve kil görünümünü alacak, kemikler baðlantýlarýndan ayrýlacak ve iskelet daðýlmaya baþlayacak...

Bu olay, ceset bir toprak ve kemik yýðýný haline gelene kadar böylece devam edecek.

"Ben" sandýðýmýz bedenimiz böylelikle korkunç ve iðrenç bir þekilde yok olacak. Geride kalanlar bizim için "helva"lar yapýp yerken, topraktaki tüm kurtlar, böcekler ve bakteriler bizim etlerimizi kemirecekler.

Eðer bir kaza sonucunda ölür de, gömülmezsek, o zaman çok daha feci bir manzara ortaya çýkacak. Bedenimiz, sýcak havada açýkta kalmýþ bir et gibi, kurtlanacak, birkaç gün içinde bir kurt yumaðý haline dönüþecek. Kurtlar, son et parçasýný da yiyene kadar iskeletin kývrýmlarý arasýnda dolaþacaklar.

Böylece "en güzel bir biçimde" yaratýlmýþ olan insan hayatý, olabilecek en korkunç biçimde sona erecek.

Peki neden?

Ýnsan vücudunun öldükten sonra bu hale getirilmesi Allah'ýn dilemesiyledir. Ve bunun çok büyük bir anlamý vardýr. Ýnsan, kendisinin aslýnda beden olmadýðýný, bedeninin yalnýzca kendisine giydirilmiþ geçici bir kýlýf olduðunu, bu korkunç sonu görerek anlamalý, bedenin ötesinde bir varlýðý olduðunu hissetmelidir. Kendini "et ve kemikten" ibaret sanan insana, bunun bir aldanýþ olduðunu kavratmak için böyle çarpýcý ve ibret verici bir son hazýrlamýþtýr.

Ýnsan, bedeninin ölümüne bakmalý, bu geçici dünyada adeta sonsuza kadar kalacakmýþ gibi sahiplendiði ve bütün arzularýna boyun eðdiði bedeninin akýbeti hakkýnda düþünmelidir. O beden topraðýn altýnda çürüyecek, kurtlanacak ve iskelete dönüþecektir.
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
Dursunali61

Kayt: 03 Ksm 2007

MesajTarih: Cmt Ksm 24, 2007 5:53 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

SELAMUN ALEYKÜM Allah razý olsun böyle bir konuya temas ettiðiniz için. Okudum ve çok etkilendim.Gerçekten bu günkü insanlýðýnen büyük eksikliði orda yazýlan konunun tam kendisidir.
Baa dn
SERUVEN

Kayt: 18 ub 2007

MesajTarih: Pzr Ksm 25, 2007 1:47 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

ben beni bileli ben sana hasret ,bas beni baðrýna bitsin bu vuslatyazýlarýnýzýokuyorum emeðinizden dolayý teþekkür eder yazýlarýnýzýn devamýný bekleriz sevgi ve muha bbetle.....SERUVEN
Baa dn
Muhammethoca

Kayt: 02 Ksm 2006

MesajTarih: Pzr Ksm 25, 2007 8:57 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Ben de sizin ilginizden dolayý teþekkür ederim Allah razý olsun
Baa dn
holaysali61

Kayt: 26 Ksm 2007

MesajTarih: Pts Ksm 26, 2007 8:42 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

yapmýþ olduðunuz ve yapacaðýnýz hizmetlerden Allah razý olsun sevgi ve muhabbetle kalmanýzý temenni ederim. Yazýlarýnýzýn devamýný beklerim
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Dini Konular Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz