Ölüm
Sayfaya git nceki  1, 2  

nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
guldengencan

Kayt: 13 ub 2008

MesajTarih: Pzr May 18, 2008 3:25 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

allah rahmet eylesin cnm amin allah hayýrlý ölüm nasip etsin
sahina61

Kayt: 24 Oca 2007

MesajTarih: Pts May 19, 2008 3:27 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Amin inþallah, Allah rahmet eylesin harbi kýz.Ölümden kaçýþ yok nerde bizleri de bulacaðý belli deðil.Allah bizlere hayýrlý bir ölüm nasib eder eder inþallah...
ahmetyuce

Kayt: 24 Arl 2007

MesajTarih: Sal May 20, 2008 9:43 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

insan haytý inancýna göre yaþarsa ölüm zor gelmez sýradan gelir iman gerisi yalan
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Pzr Hzr 29, 2008 12:48 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Aileleri bir araya getiren þeydir ölüm.Bir evde biri vefat ettiðinde dünyanýn bir ucunda da olsa,en yakýnda da olsa kiþileri bile bir araya getiriyor.Gömülme merasimi bittikten sonra,yavaþ yavaþ ev boþamaya baþlýyor.Daha düne kadar evde kiþi sayýsý 25 i geçiyordu.Þimdi ise bir elin parmaklarýný geçmiyor.Onlarda buranýn yerlileri.
Ev eski haline geri dönmüþtü.Eskisine dönmüþtü ama evden biri eksilmiþti.Evdekilerde onun evden eksilme üzüntüsü var.Dün akþam konuþma sesleri,çocuklarýn baðýrma sesleri geliyordu.Þimdi ise kimi zaman arý sesi kimi zaman ise yanýndan geçen sineðin sesi geliyordu kulaðýna…

Arada bir,çok bunaldýðýnda hayatýn sizin için çekilmez hale geldiðini düþündüðünüz zaman kendinize 10 dakika ayýrýn ve kendi cenazenizi düþünün.
Þöyle bir ölümü hatýrladýðýnýzda, aklýnýza þu gelecektir. Ben tabuta girdiðim zaman hayatýn tüm meyvelerinden ayrýlýyorum, sevdiklerimden ayrýlýyorum. Ahirete göç ederek kaç senden beri yaþadýðým dünyadan elimi kolumu çekiyorum. Ve ahrete yolculuk baþlýyor. Peki, ben orada ki sorguya hazýr mýyým?

En son sahina61 tarafndan Cmt Tem 05, 2008 1:11 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Sal Tem 08, 2008 4:44 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Nerede olursanýz olun, tahkîm edilmiþ yüksek kalelerde bile bulunsanýz ölüm sizi bulur" (Nisâ, 7Cool
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder AIM Adresi MSN Messenger
ahmetyuce

MesajTarih: r Tem 09, 2008 7:45 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

bir gün bir cenazede bulundum cenaze gömülürken yaným da birisine telefon geldi biraz uzaklaþtýkdan sonra baþladý yok çekin günü geçti yok senet ödenmedi araba yolda kaldý birden kendimi ölünün yerine koydum çok tuhaf geldi bana hayat nekadar da boþ
Baa dn
AdemTEK

Kayt: 15 Ksm 2007

MesajTarih: r Tem 09, 2008 8:01 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Aðlarsa Anam Aðlar Gerisi Yalan Aðlar diye boþuna dememiþler..

*BAÞIN DÜÞERSE DARA ADEM BABAYI ARA*
Baa dn
sahina61

MesajTarih: Pr Tem 10, 2008 5:26 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Ölenle ölünmez ki.Hayatta barýnabilmek için çek,senetle uðraþmak gerekir.Burada önemli olan ikisini bir arada götürebilmektir...
Baa dn
ahmetyuce

MesajTarih: Cum Tem 11, 2008 8:13 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

iyi de kardeþ cenazedeyken bari dünya iþlerine ara verelim gömsek te gitsek mantýðý çýkýyor yanlýþ olur saygý duyacan yas tutacan birden ayrýlamaz insan cenaze etkisinden
Baa dn
sahina61

MesajTarih: Cum ub 20, 2009 1:48 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Bir haftada köyümüzde beþ ölüm haberi aldýk.Cümleden vefat eden ailelerine baþ saðlýðý diliyorum.Allah sabýrlar versin...
ahmet usta

Kayt: 10 Hzr 2008

MesajTarih: Cmt ub 21, 2009 7:16 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Neylersin ölüm herkesin baþýnda.
Uyudun uyanamadýn olacak.
Kimbilir nerde, nasýl, kaç yaþýnda?
Bir namazlýk saltanatýn olacak,
Taht misali o musalla taþýnda

kimisi için taht, kimisi için dört ayaklý sandalye
bütün mü'minler için taht olur inþaallah
saygýlarýmla.
Baa dn
ahmetyuce

MesajTarih: Cmt ub 21, 2009 8:57 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Allah ölümün güzelini herkese nasip etsin ama bakýyorum piyasada kimsenin ölmeye niyeti yok herþryin hayýrlýsý
Baa dn
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tm zamanlar GMT
Sayfaya git nceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz