nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
merwe_61

Kayt: 28 Au 2006

MesajTarih: r Nis 30, 2008 1:37 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Ülkenin birinde iki gerçek dost yaþarmýþ. Birinin mali, ötekinin malý gibiymiþ. Anlaþýlan o ülkede dostluk, bambaþkaymýþ.
Bir gece ülkede herkes dalmýþ derin uykulara. Orada güneþ battý mý fýrsat bu fýrsat der, uykunun tadýný çýkarýrmýþ millet. Gece yarýsý bizim dostlardan biri, fýrlamýþ yataðýndan koþmuþ doðruca dostunun evine. Uyandýrmýþ hizmetçileri tatlý uykularýndan. Dostu yukarýdan duymuþ sesini. Hemen kaptýðý gibi kýlýcýný, kesesini, koþmuþ dostunun yanýna. -hayrola! Demiþ, merak içinde, soluk soluða. Sen kolay kolay uyandýrmazsýn kimseyi, uykuyu da seversin üstelik. Kumarda kaybettiysen; al þu keseyi. Evini bastýlarsa; iþte buradayýz ben ve kýlýcým. Haydi, gidip haklarýndan gelelim. Yalnýz yatamaz mý oldun yoksa? Benim güzel cariyeyi al öyleyse. yok, a caným. demiþ dostu.ne o, ne de bu. Rüyamda biraz düþünceli gördüm seni. Sakýn baþýn dertte olmasýn diye koþtum. Kusura bakma dostum!
Gerçek bir dost olmak ne güzel bir þey! Derdini açmanýzý beklemez bile… Kendi bulup söyletmek ister, belki sen çekinirsin diye. Sevdiði insanýn üstüne titrer, bir düþten, bir hiçten nem kapar!.

*comfort*
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
guldengencan

Kayt: 13 ub 2008

MesajTarih: r Nis 30, 2008 1:42 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

dosta bak valla öyle dost bulmak zor allah herkesin gönlüne göre dost versin paylaþým için saðol güzeldi*clap*
feyzossss

Kayt: 30 Mar 2008

MesajTarih: r Nis 30, 2008 2:13 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

yaaa evet boyle dostu bulmak zor buldumu hýc býrakmamalýSmile:)guzeldý*clap**clap*
ahmetyuce

Kayt: 24 Arl 2007

MesajTarih: r Nis 30, 2008 8:03 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

böyle dost imkansýz biraz hayal ürünü gibi geldi bana ama öyleleri varsa eli öpülür
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
tewatur_06

Kayt: 26 ub 2008

MesajTarih: Pts Hzr 23, 2008 5:26 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

böle dost tanýmak için neler veremezdim
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi
ahmetyuce

MesajTarih: Sal Hzr 24, 2008 9:28 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

þimdiki dostluklar tamamen duygusal
Baa dn
TEKKE Osman

Kayt: 26 Au 2006

MesajTarih: Sal Tem 01, 2008 7:59 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Bir savaþýn en kanlý günlerinden biridir. Bir asker, en iyi arkadaþýnýn az ileride kanlar içinde yere düþtüðünü görür. Ýnsanýn baþýný bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacaðý bir durumda, kurþun yaðmuru altýndadýrlar. Asker, teðmene koþar ve "Komutaným, arkadaþým yaralandý, müsaade ederseniz onu alýp gelebilir miyim?.." diye sorar. Komutan, "Delirdin mi sen?" dercesine bakar ona, "Gitmeye deðer mi?... Arkadaþýn delik deþik olmuþtur... Yaþamasý mümkün deðil, çoktan ölmüþtür bile. Kendi hayatýný da tehlikeye atmýþ olursun, gitme." der. Asker çok ýsrar edince teðmen "Peki" der.. "Git o zaman..." Vefa abidesi asker o korkunç ateþ yaðmuru altýnda arkadaþýna ulaþýr. Onu sýrtýna alýp koþa koþa döner. Birlikte siperin içine yuvarlanýrlar. Teðmen, kanlar içindeki askeri muayene eder; sonra da onu sipere taþýyan arkadaþýna döner ve "Sana, 'hayatýný tehlikeye atmana deðmez', demiþtim. Bu zaten ölmüþ.." diye söylenir.
Bu sitemi iþiten asker, "Deðdi komutaným, gittiðime deðdi; hatta ölseydim, öldüðüme de deðerdi." der. Teðmen sorar. "Nasýl deðdi? Bu adam ölmüþ, görmüyor musun?.." deyince vefa insaný cevap verir: "Gene de deðdi komutaným. Çünkü yanýna ulaþtýðýmda arkadaþým henüz yaþýyordu. Kanlar akýyordu; ama beni görünce çok sevindi, tebessüm etti; belki bir cümlelik caný kalmýþtý, son nefesinde þöyle dedi: "Geleceðini biliyordum dostum!.. Geleceðini biliyordum!.."
Lakin;
Bir lafa bakarým laf mý diye,
Bir de söyleyene bakarým adam mý diye"[/center]

[center]http://osmanmobilya1970.spaces.live.com/
[/center]
[center]http://mobilyaosman.blogspot.com/[/center]

[center][/center]

En son TEKKE Osman tarafndan Sal Tem 01, 2008 8:06 am tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder Yazarn web sitesini ziyaret et AIM Adresi
guldengencan

MesajTarih: Sal Tem 01, 2008 8:44 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

böyle dost varmýdýr acaba gerçekten olmasýný çok isterdim paylaþým için saðol abi *clap*
safak035

Kayt: 17 Ksm 2006

MesajTarih: r Tem 02, 2008 8:43 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

çok güzel paylaþýmlar için tþk
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder Yazarn web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
harbi_kiz

Kayt: 27 Arl 2007

MesajTarih: Pr Tem 03, 2008 1:04 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

bu zaman da bence böyle dost yok ben hiç görmedim inþallah bir gün böyle dostluklarýn olduðu bir dünya olur
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder AIM Adresi
SERUVEN

Kayt: 18 ub 2007

MesajTarih: Pts Tem 07, 2008 3:16 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

ey dosttttttttttttttttttttttttttttttttttt selam getirdim sana

Kayt: 24 Oca 2007

MesajTarih: r Tem 30, 2008 12:34 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Evet dost bulabilmek zor diyoruz.Peki iyi bir dost edinmek için siz birþeyler yaptýnýz mý?
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder AIM Adresi MSN Messenger
ahmetyuce

MesajTarih: r Tem 30, 2008 8:39 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

dostun iyisi yolculukda ve ticarette anlaþýlýr
Baa dn
guldengencan

MesajTarih: Pr Tem 31, 2008 12:00 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

ama en iyisi ticarette bence
ahmetyuce

MesajTarih: Pr Tem 31, 2008 8:21 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

bencede kimin kaçparalýk olduðunu ticarette anlarsýn çünkü insanlar para ve menfaat arasýnda zor seçim yapar
Baa dn
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz