nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
myefsane

Kayt: 03 Arl 2006

MesajTarih: Pr Au 14, 2008 10:40 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Aðustosun 13 ü itibariyle artýk havalarýn açýlmasý bekleniliyor çürük ayý çýktý artýk havalarýn güzel olmasý bekleniliyor.

Yaylamýzda bu sene havalar kötü olduðu için çayýrlar yeni yeni kesilmeye baþlandý. Hava açar umuduyla kapalý havada çayýrlar kesilip þar olarak býrakýlýyor. Umarým bu günden sonra havalar açmaya baþlar. Çayýr derdinden bir an önce kurtuluruz Smile

Bu sene ramazanýn 15 günü yaylada geçeceðini tahmin ediyorum. Havanýnda güzel olmasý durumunda biz gençler olarak yaylada bir iftar yemeði yapmayý düþünüyoruz. Tarihi kesin olmamakla birlikte bu sadece düþünce olarak arkadaþlar arasýnda aldýðýmýz bir karar bize katýlmak isteyenlere bizimle irtibatý koparmayýn demekten baþka bir þansýmýz yok çünkü bu gibi organizasyonlara anlýk karar veriyoruz Smile

Yaylada birçok kiþi çayýrýný baþkasýna istemeyerekte olsa vermek zorunda kaldý. Çünkü artýk eskisi gibi çayýr kesmek için gelenler yok. Bizde 4 genç olarak seneye (bu sende olabilir) götürü usulü çayýrlarý kesmeye karar verdik. Ortalama olarak 1-2 saat süre içinde çayýrý kesip alýyoruz. Bu sayede hem gurbete gitmeyen gençler kazanacak hem de çayýrýný kestirmek isteyenler. Bu konu ile ilgilenenler myefsane ile irtibata geçebilirsiniz. SmileB) not: Resimler yakýnda eklenecektir.

Son 5-6 günüm yaylacýlýk yaparak geçti. Köye geldiðimde arkadaþlarýn bir çoðu yaylada çayýr kestiðini duydum bende yaylaya çýkmaya karar verdim. Babaannemin yayladan köye indiðini duyunca hem yayla boþ kalmasýn hemde yaylalarý özlediðimden dolayý (arkadaþ ortamýný) yaylaya çýkmaya karar verdim. Ýlk gün tek baþýma sýkýcý geçeceðini düþünürken arkadaþlar yalnýz býrakmayýp geç saatlere kadar bizde kaldýk. Bu zaman zarfýnda anladým ki yaylayý sevdiren havasý suyu deðil arkadaþ ortamýdýr. 2 Gün hava güneþli idi sonra ki günler sürekli kapalý geçti ama kapalý olduðu günler zarfýnda yayladan inen çok oldu. (Sis Yüzünden). Yaylada bulunduðum 2. Gün sahina61 nickli Abdurrahman arkadaþýmýz beni ziyarete geldi. Ufak bir çay ve sohbetten sonra forumda birkaç eklenti yapmayý karar aldýk. (yakýnda forumda yeni konu baþlýklarý görülecek.) Yaylada sýkýlmak istemiyorsan ya arkadaþýna gideceksin yada çalýþacaksýn  ben ikisini ayný anda yaptým gündüz arkadaþlarla çayýr kestik gecede bir araya gelip eski günleri yad ettik. Bu süre zarfýnda siteden biraz uzak kaldýk bunun telafisi fazla mesai yaparak kapatmaya çalýþýyorum Smile
Yaylada televizyonum yoktu gerçi olsa da elektrik yoktu yada voltaj düþüklüðü oluyordu. Bunun en güzel tarafý Saatlerimi harcadýðým TV Bilgisayar vb. elektronik aletlerin olmayýþý bu sayede arkadaþlarýma daha çok zaman harcadým. Arkadaþlarýmýn görmediðim yanlarýný bu sayede fark ettim.
Burada asýl anlatmak istediðim. Yaylamýz gibi bir baþka huzur ve stres atýcý baþka bir ortam yok. Ben burada geçirdiðim zaman zarfýnda çok rahatladým. Bazen insan teknolojiden uzak kalmalý bu sayede üzerinde ki stresi siniri atabiliyor.
Not: Saatin geç olmasý ve benimde yorgun olmam yüzünden yazdýklarýmda anlam kopukluðu olabilir. Her ne kadar surcu lisan ettiysek affola. Yazýyý gelen yorumlar doðrultusunda tekrar düzeltmeye çalýþacaðým. Herkese mutlu ve huzurlu günler dilerim.

En son myefsane tarafndan Pr Au 14, 2008 10:44 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Memlekettekiler Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz