nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
derya

Kayt: 11 Arl 2007

MesajTarih: Pts Au 25, 2008 5:18 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Sümeyye!.. Ammarýn annesi Sümeyye!.. Yasirin sevgili eþi Sümeyye!.. Müminlerin cefakar annesi Sümeyye!.. Ve... Ve Ýslamýn ilk þehidi Sümeyye!.. Son mübarek dinin, son mübarek peygamberin ilk þehidi... Evet!.. Evet, türlü iþkencelerden sonra Ebu Cehilin kalbine sapladýðý mýzrak ile þehadet þerbetini içen Sümeyye. Kocasý Yasir ve iki oðlu ile günlerce iþkenceye maruz kalan Sümeyye! O, müþriklerden iþkence gördü. Ebu Cehil tarafýndan da þehid edildi. Kýzgýn Mekke kumlarýnýn üzerine yatýrýlýp iþkence edilen... El ve ayaklarýna dört deve baðlanan ve develer dört ayrý istikamete doðru sürülerek kollarý ve bacaklarý un ufak edilen... Lat, Menat ve Uzza putlarýna imana davet edilen kadýn Sümeyye! ALLAH ve Rasulüne olan imanýndan caný pahasýna vazgeçmeyen... Ölümü sevgiliye kavuþmak istercesine severek karþýlayan... Dünya ve dünyadaki nimetleri bir çýrpýda reddeden... Küfür nizamýnýn yýkýlýþýný kaný ile çabuklaþtýran... Ve bütün müminlerin annesi olma þerefine nail olan o güzel anne Sümeyye!.. Ebu Cehiller, Ebu Lehebler yine iþ baþýndalar. Bu kez Sümeyyenin kýzlarýna musallat oldular. Zaten Sümeyye anne ta o gün bunlarý bizlere haber vermiþti. Gördüðü iþkenceler ile... Akýtýlan kanlarý ile... Ve verdiði caný ile anlatmýþtý bize.Kýzlarýma sahip çýkýn demiþti.Sahip çýkýn benim davamýn takipçisi kýzlarýma!.. Oðullarým Ammar ve Abdullah bana sahip çýktýlar. Benimle beraber ayný zulüm ve iþkenceleri metanetle karþýladýlar. Siz de kýzlarýma sahip çýkýn diye haykýrmýþtý. Dün Sümeyyeler bedel ödediler. Bugün de kýzlarý bedel ödüyorlar. Günümüzün Ebu Cehilleri onlarý bir bir katlediyorlar! Gürüzler, Alemdaroðullarý, Serterler ve ötekiler Sümeyyenin kýzlarýna zulmediyorlar. Yani günümüzün Ebu Cehilleri!.. Sümeyyenin kýzlarý yerlerde sürükleniyor. Otobüslerle toplanýp dað baþýna atýlýyorlar. Ýdam ile yargýlanýyorlar. Hapsediliyorlar. Üzerlerine panzerler sürülüyor. Pompalý tüfeklerle katlediliyorlar. Fakat Sümeyyenin oðullarý ortalýkta gözükmüyorlar nedense! Neredesiniz ey Sümeyyenin oðularý? Nerelere kayboldunuz? Nazar mý deðdi sizlere? Hangi delikte ALLAHýn vaadini bekliyorsunuz? Çýksanýza ortaya! Korkmayýn!.. Ýman edin!.. ALLAH herþeyden daha büyük ve güçlüdür. Çýkýn ortaya artýk! Çýkýn!.. Ýman tazeleyin ve Sümeyyenin oðullarýna yaraþýr bir biçimde zulme karþý durun!.. Yýlmayýn.. Ürkmeyin... Daðýlmayýn... Eðer ALLAHa inanýyorsanýz, siz üstünsünüzdür. Korkaklýk ederek zalimleri üstün hale getirmeyin! Size sesleniyorum anne ve babalar!.. Okulun önünde kýzlarýný döverek baþlarýný açtýran anne ve babalar... Kýzlarýný eve hapsedip, günde üç öðün dayak atan anne ve babalar... Kýzlarýn namusuna tabelleþ olan cebi dolu kodamanlar... Ben sana yardým ederim diyerek, sahte bir nikah ile kýz çocuklarýn namusuna tebelleþ olan ve üç gün sonra da kapý dýþarý eden dini bütün(!) adamlar... Kýzlarýnýn davasýna sahip çýkmayan anne ve babalar... Söyler misiniz, siz kimsiniz? Sizler kimin oðullarý ve kýzlarýsýnýz? Sümeyyenin mi, yoksa Ebu Cehilin mi? Yoooo!.. Sizler asla Sümeyyenin kýzlarý ve oðullarý olamazsýnýz! Çünkü o südü bozuk kýz ve oðlanlar doðurmadý. Asla!.. Asla!.. Asla o haramzade çocuklar edinmedi. Sümeyyenin kýzlarýna zulmedenler!.. Sizler, olsa olsa Ebu Cehilin çocuklarý olabilirsiniz. Yanýlýyor muyum acaba?.. Hadi, hayýr bizler Ebu Cehilin oðullarý ve kýzlarý deðiliz deyin! Diyemezsiniz... Aslýnýzý inkar edemezsiniz... Ebu Cehilin izinde olmaktan vazgeçemezsiniz... Ey Sümeyyenin elleri öpülesi kýzlarý!.. Sizlere de yalvarýyorum! Siz de sahip olduðunuz iffet, namus ve þerefinize halel getirmeyin! Eðer kendinize sahip çýkmazsanýz, bu Sümeyye annenin davasýna ihanet olur. Huzur-u Ýlâhide sizlerden þikayetçi ...

Düþ(L)üyorum..

En son derya tarafndan Pts Au 25, 2008 5:44 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder E-posta gnder
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Dini Konular Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz