nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
gizliozne

Kayt: 31 Ekm 2008

MesajTarih: Sal Arl 30, 2008 4:12 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Altmýþýna merdiven dayamýþtýSýrtýnda bulicin saçlarý boyalý ve yapýlý, týrnaklarý ojeliydi Kendisi sevdiðim bir hanýmdý Ama örtünenlere sinirleniyordu Oturup ne zaman sohbet etsek konuyu hemen örtüye getiriyordu Ruhunun derinliklerinde örtünememenin gizli bir sýkýntýsýný duyuyor olmalý ki, baþörtülülerle fazla uðraþýyordu
Geçenlerde yine karþýlaþtýk hemen dedi ki: “Ya sizin baþörtülüler bu sefer de iþi ta AÝHM’e kadar götürmüþlerÞunu anlatamadýmBaþ örtmek önemli deðil Benim de baþým örtülü deðil ama kalbim çok temiz Hiçbir insan hakkýnda kötü düþünmem Bütün fakirlere acýrým Mevlit okuturum Sadaka veririmÖyle çarþaflý kadýnlar var ki, çok fenalar Bu iþler öyle namaz kýlýp, oruç tutup, çarþaf giymekle olmaz Kalbin temiz olacak”
Sadece bu dostum deðil bu sözleri söyleyen Ýslamýn hiçbir emrini yerine getirmeyen nice insanlar, ayný þeyi söylüyor Özellikle son yýllarda bu kelime aðýzlarda sakýz, dillerde tekerleme oldu
Peki bu nasýl bir Müslümanlýktýr ki, Müslümanýn yapmasý gereken hiçbir þeyi yapmayýp sonra da “kalbim temiz” deyip iþin içinden çýkmak?
Bu okula gitmeyip , derslerine çalýþmayan öðrencinin “benim kalbim temiz okula, derse ve hocalara karþý hiç kötülük düþünmüyorum beni sýnýf geçirsinler” demesine benziyor
Ayrýca ‘ben namaz kýlmayýp oruç tutmayýp örtünmüyorum ama kalbim temiz Nice bu iþleri yapanlar var ki ne kötülük yapýyorlar’ demek nasýl bir kalp temizliði oluyor ki, nice Müslümanlarý zan altýnda býrakýyor? Onlara, þöyle þöyle yapýyorlar diyerek iftira atýyor? Bir baþkasýna iftira atmak kalp temizliðiyle baðdaþýyor mu? Gýybet olmuyor mu? Kalp temizliðinin göstergesi böyle mi oluyor?
Hem sonra Ýslamýn þartý beþ deðil mi? Müslümaným diyen insanlarýn bu farzlarý yerine getirmesi gerekmez mi? Bunlarý yapmadan sadece kalp temizliðinden bahsetmek olur mu?
Zaten müslümanýn kalbinin temiz olmasý gerekirÇünkü peygamberimiz : “Ben güzel ahlaký tamamlamak için geldim” diyor
Ayet-i kerimede “Eðer Allah’a muhabbetiniz varsa Habibullah’a ittiba edilcek Ýttiba edilmezse netice veriyor ki, Allah’a muhabbetiniz yoktur Muhabbetullah varsa, netice verir ki; Habibullah’ýn sünnet-i seniyyesine ittibaý intac eder” Al-i Ýmrana 31)
Madem ki, kiþi Allah’ý seviyor öyleyse O’nun istediði gibi olmalý ve Allah “benden nasýl razý olur? Ben Allah’ý nasýl razý edebilirim? Allah benden ne istiyor?”diye sormalýdýr
Ayette Allah’ý seviyorsanýz Allah’ýn sevdiði zata benzemelisiniz deniliyor Allah’ýn sevdiði zat mademki Resulullah’týr Öyleyse o zat’a benzememiz gerekiyor
Peki o Habibullah ne yapmýþ? Namaz kýlmýþ, oruç tutmuþ, güzel ahlaklý olmuþ , hanýmlarýný ve kýzlarýný tesettüre girdirmiþtir
Hatta Hz Aiþe validemizle birlikte otururken yanla gelen ama birisinin yanýnda bile Aiþe validemizin örtünmesini istemiþtir

selam ve dua ile
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz