Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
yusuf okutan

MesajTarih: Çrş May 20, 2009 4:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mutluluk insanın en çok istediği bir duygudur.,Her insan yaşamı boyunca mutluluğu arar durur ama bilmiyorki mutluluk yanı başındadır.,Dinimizin bize emrettiği ve tavsiye ettiği şeylerden bir tanesi içinde saklıdır.,nemi diyeceksiniz,işte bize emredilen ve tavsiye edilen şey sabırdır.Sabır cennet hazinelerinden bir hazinedir.Sabır imanın yarısıdır.Allah sabredenlerle beraberdir.Sanırım bu üç hadis,ve ayeti kerimeler bize yeter.Yani kısacası anlatmak istediğim şey İnsan bu dünyada çok şey ister biri olur öbürünü ister oda olur daha olsun ister,İnsanoğlunun bir vadi dolusu altını olsa ikincisini ikincisi olsa üçüncüsünü ister onun gözünü bir avuç toprak doyurur.buyuruyor yüce peyğamberimiz. (s.a.v) Ben bunu 52 yaşına geldim inanın ancak yeni anladım ama yinede nefsim beni zaman zaman zorluyor son anda aklım başıma geliyor ve elhemdülillah toparlıyorum.Yani anlatmak istediğim,insanın elindekine kanaat getirmesidir.ne kadar fakir olursan ol elinde birşey vardır illaki inanın kanaatkar insan o elindekiyle mutludur.Aynı zamanda nekadar zengin olursan ol kanaat getirmezsen yine dünyanın en huzursuz insanısın.,İşte insanoğlu bu duygular içinde aşağı yukarı gider gelir,bilmezki bir damla sudan halkolunmuştur yani yoktan var olduk yok olacağız, o bile elimizde değil yaşam süresinin her saniyesinde ölüm gerçekleşebilir.İşte dünyanın en mutlu insanı sabretmesini bilen ve sabrı başkalarına tavsiye edendir, ne mutlu sabretmesini bilen mümine Allahın rahmeti onun üzerinden eksik olmaz.Allahım bizi böyle insanlardan eylesin (amin)

En son yusuf okutan tarafından Çrş May 20, 2009 5:13 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Prş May 21, 2009 6:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mutluluk sadece zenginlik midir.Bence değildir, geçinebileceğin kadar para ve en önemlisi ilişkilerde ki saygı sevgi sonucunda gelen mutluluktur...
htc gncn

MesajTarih: Prş May 21, 2009 6:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgidir mutluluk , karşılıksız ve çıkarsız sevgi...Aşktır bazende...birine yürekten bağlanmaktır...Değer vermesini bilmektir mutluluk...sevilmeden de sevebilmektir mutluluk...sevdiklerin bir gün hayatından gitmeden kıymetini bilmektir...Seni seviyorum diyebilmektir...Annenin yavrusuna duasıdır kimi zaman...sevgiliye duyulan özlemdir bazende , en karşılıksız ve en çıkarsız...Dua etmektir mutluluk...duada ölçülemeyecek güç saklı olduğunu bilmek ve sığınmaktır Allah'a...hayatı bütün olumsuzluklarına rağmen sevebilmektir arsızca...sorgulamadan yaşamaktır kaderini...olacağı varmış deyip gülümsemektir geleceğe mutluluk...
Paylaşmaktır mutluluk...hayatı , sevgiyi ve bazende küçük bir çikolatayı paylaşmak... kurumuş sonbahar yapraklarına basarken çıkan hışırtıyı duyabilmektir mutluluk...ayrıntıların farkına varabilmektir...yağmurun yağışını izlemektir pencerende , elinde kahven...en sevdiğin şarkıya eşlik etmektir mutluluk...bazende bağıra çağıra şarkı söylemektir , sesinin ne kadar kötü olduğunu söyleyenlere inat...kimsenin elini daldırmadığı kocaman bir paket cipsi tek başına yiyebilmektir mutluluk..kalori hesabı yapmadan dilediğini mideye indirmektir... Yeni yıkanmış mis gibi çarşafların içinde gerile gerile uyumaktır mutluluk...sarılmaktır sevdiğine sımsıkı...oda yoksa yastığa sarılmaktır...Damadın gelini öpmesidir alnından mutluluk...ve bir ömür boyu ondan vazgeçmeyeceğine and içmektir...

Hayatımızdaki o önemsiz sandığımız küçücük ayrıntıların farkına varmaktır mutluluk...
mutluluk ayrıntılarda gizlidir...Ayrıntılarda hayatın içindedir...

Bunlar beni mutlu eden ayrıntılardı..Ben onlara ne kadar çok önem verirsem onlar da beni o kadar çok mutlu ediyorlar.. Siz mutlu olmak için neyi bekliyorsunuz ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Önceki mesajları göster:   

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Yeşilalan & Baltacılı Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tüm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız