Ölüm
Sayfaya git 1, 2  Sonraki  

Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
sahina61

MesajTarih: Cmt Ksm 10, 2007 12:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öğle namazını kılmak için camiye gidiyorum.Caminin bahçesine girdiğim zaman yalnız bekleyen bir tabut.
Başında bekleyen kimse yok.Hele bir öğle namazını kılayım cenaze marasimine katılırım demiştim
Namazı kılıyom, cenaze namazına yetişiyom.Cemaat çıktığı gibi saf tutmuş, cami hocası hemen
hangi dualar okunacaksa, onları söylemiş ardındansa tekbir getirerek canaze namazına başlıyoz.İmam selam
verir vermez kenardakiler dağılmaya başlamıştı.Hoca hakınızı helal ettiniz mi diyor.Kimisi evet diyor kimiside
yoluna bakmaya devam ediyordu.
Bu gördüklerim karşısında bayağı şaşırıyom. Böyle cenaze namzı ilk defa kılmıştım...
Alıntı:
Forum Kuralları madde 7

En son sahina61 tarafından Pts Nis 14, 2008 8:07 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Prş Oca 03, 2008 7:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ölüm dediğimiz o kadar yanı başımızda ki. Hiç ummadığınız anda, sapasağlam adam ahirete göç edebiliyor.
Pek aynı durum, bizim başımıza gelse ne olur. Kendinize şu soruyu sordunuz mu?
Ben ölüme hazır mıyım…

sahina61

MesajTarih: Prş Şub 07, 2008 11:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yine siren sesi, yine siren sesi.Bugün, durmak bilmedi ambulans sesleri.Ne oldu ki bu kadar acıklı çalıyor.Evin önünden bi ambulans geçiyor, iki dakika sonra bi daha....Meğerse bu kadar ambulans sesini olması, anayolda kaza olması.
Şöyle bi kazayı geçiren kişinin yerine koyalım.Yaptığı kaza sonucunda ağır yara alan inim inim inliyor.Ölüme yaklaşıyor, gidip geliyor.Bir an dünyadaki amelleri aklına geliyor.Ben yaşadığım sürece ne yaptım.İslam dinini farz kıldığı görevleri niye yapmadım.Niye iyi niyetlii olmadım.Keşke yapsaydım, annemin sözünü dinleseydim, ben neyaptım.Bir şey olsada yaşama geri dönsem neler yapmazdım. Maalesef ki iş işten geçmişti.Çok sürmeden hayata gözlerini yumuyor..

Alıntı:
Forum Kuralları madde 7

En son sahina61 tarafından Pts Nis 14, 2008 8:12 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi MSN Messenger
cahmud_sevde

MesajTarih: Cmt Şub 09, 2008 8:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

*clap**clap*tebrik ederrim Abi basarıların devamını dilerim
sahina61

MesajTarih: Prş Şub 21, 2008 7:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

YEŞİL ELBİSE
Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu.
-Gel seni camiye götureyim dedim. Bugün cuma biliyorsun.
-Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun.dedi.
-Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum.
-Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum.”dedi.
Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
-Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
-Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.dedi.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-Peki dedim. Hayatında hiç camiye gitmedin mi?
-Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
Hani camiye gelmiyecektin dedim
Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu...

En son sahina61 tarafından Cum May 16, 2008 7:17 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
SERUVEN

MesajTarih: Prş Şub 21, 2008 2:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ölüm kimileri için kurtuluş sevgiliye kavuşma, kimilerine göre ağıza bile alınması korku veren bir tabiat olayıdır. ölüm, müslümanlar için ektiğinin karşılık görme dönemidir

MesajTarih: Prş Şub 21, 2008 6:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah ölümünde güzelini nasip eder inşallah herkese hayırlı bereketli ömürler amin şahinanın konuları çok güzel teşekkürler
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Cmt Şub 23, 2008 9:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dediğiniz gibi, inşallah Allah bize ölümün güzelini nasip eder.Sağlıklı ve mutlu günler temennisiyle...
harbi_kiz

MesajTarih: Cmt Şub 23, 2008 5:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amin cümlemize Allah razı olsun güzel yazılarınız için ALLAH HERKESE İMANLA ÖLMEYİ NASİP ETSİN
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi
sahina61

MesajTarih: Prş Mar 13, 2008 8:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ölüm,hayat görevinden bir terhistir, bir paydosttur, bir mekan değişikliğidir,bedenin dönüşümüdür,sonsuz hayata bir davettir...
sahina61

MesajTarih: Pts Nis 07, 2008 7:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ölümün bizi nerede beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim.
(Montaigne)
sahina61

MesajTarih: Pts Nis 14, 2008 7:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

3 gün içerisinde üç ölüm haberi gördük sitemizde.Hiç beklemediğimiz haberle karşılaşınca insan şok oluyor.Bunlardan polis abiyi kaybetmemiz.Ölüm onu karşıdan karşıya geçerken bulmuştu,Hanife teyze 10 günlük hastanede geçirdiği günler sonucunda,Rahime teyze ise o da üç aylık bir hastalıktan sonra vefat etti.Ölüm bizleri de nerde bulacağını bilemiyoruz....

En son sahina61 tarafından Pts Nis 14, 2008 7:47 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
MuR@T_ToSuN

MesajTarih: Pts Nis 14, 2008 9:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

haklısın bizde bugün son gün gibi her an herşeye hazır olarak beklememiz lazım ölümü. Namazımızı da bu dünyada son namazımız olarak kılmalıyız. ne olacağı belli değil

MesajTarih: Cum May 16, 2008 7:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ölümle ilgili ilginç notlar;
-19.uncu yüzyılda Mısır’da demiryolu inşaatı yapan şirket, mumyaları lokomotiflere yakıt olarak kullandı. Böyle büyük tasaruf yaptılar.
-1907 yılında Massachussettsli bir doktor, özel bir ölüm döşeği tasarladı. Sonra da insan vücudununbölüm anında 21 gram kaybettiğini rapor etti. Bu nedenle ruhun 21 gram tuttuğu varsayılıyor.
-ABDde insanların yüzde 80i hastanede ölüyor.
-İnsanlığın başlangıçından beri 100 milyar insanın öldüğü sanılıyor.
-Madagaskarda aileler akrabalarının kemiklerini çıkarıp törenle köyün etrafında dolaştırıyor. Daha sonra da kemikler yeni bir kefene koyulup yeniden gömülüyor. Eski kefen, yeni evlenene veriliyor veya çocuğu olmayanların yataklarına seriliyor.

En son sahina61 tarafından Cmt May 17, 2008 8:58 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
harbi_kiz

MesajTarih: Pzr May 18, 2008 3:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hayatta insana en yakın ölümdür nefesten bile yakın asla kaçış yok imanımız varsa ne mutlu bize yksa allah affeder inşallah ben beş gün önce canım gibi sevdiğim anneannemi kaybettim çok acı geldi bana ama biliyorum ki bu ebedi bir ayrılık değil inşallah osevdiklerimizle cennet bahçelerinde buluşmayı Allah herkese nasip eder
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi
Önceki mesajları göster:   

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Yeşilalan & Baltacılı Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Serbest Kürsü Tüm zamanlar GMT
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız