Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MuhammethocaKayıt: 02 Ksm 2006
Mesajlar: 199

MesajTarih: Pzr Ksm 11, 2007 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

YANLIŞ YOLDA MIYIZ?
Günümüz insanının yaşam tarzı eskisi gibi değildir, kökünden değişmiş, zararlı hala gelmiştir. halbuki, insanın tam sağlıklı ve güzel yaşamasına, bereketli ürün almasına, temiz teneffüs etmesine zaruri ihtiyacı vardır. Her insan ancak bu mükemmel yaşam tarzını kendi doğduğu bölgeden, köyden ve çevreden tam alabilmektedir.

Başka yerlerden bu nimetlere tam mazhar olmasına engeller vardır. Yani kişinin doğduğu köyün sade suyu, meyvesi, ekmeği, havası kişiye en iyi ilaçtır, başka yerden ithal ettiği ürünler, solukladığı enerji tam sağlıklı yaşamasına engeldir. Tabiidir ki kimyasal maddelerin hüküm sürmesi bunun en zararlı tarafıdır, hormon dolu meyvelerin sanayi ve kimyasalın tesiri açıktır.

Bunlar, ecdadın zamanında olmadığı için sade hayat lezzetini almışlardır. Örneğin bizim için Köyümüz ve çevresinin suyu, havası, ekmeği, meyvesi şifa idi, uzak yerlerin aynı nimetleri bize tam randıman verememekteydi. Hatta başka yerlerin gıdasından olumsuz etkilenme söz konusudur. Bunun açık delili tecrübe ve tıbbı araştırmalardır.Evet,
KORUYCU HEKİMLİK, adı altında alınan tedbirler; verem, sıtma, trahom ve asrımızda çıkan yeni hastalıkları önlemek içindir.

Önceden yapılan aşı ve diğer ilaçlamalar, kişinin başka yerlerden kapması muhtemel hastalıkları önlemek içindir. Amma bunların da yan tesirler fazladır.

Kendi bölgesinin ürünlerinden istifade eden, suyunu, içen ekmeğini yiyen havasını teneffüs eden insanlar bu gibi tedbirlere az ihtiyaçları vardır. Amma tıbbın ve dinin tavsiye ettiği sağlığa ve temizliğe de önem vermek şartıyla.

Zira sağlığa ve temizliğe önem verilmese, çevre bataklık, pislik içinde ise sıtma ve diğer hastalıklara sebep olan mikroplar insanı öldürecek kadar müessir olacaktır. Evet eskiden temizlik ve sağlık şartlarına önem vermeyen veya veremeyen insanlar kendi doğum yerlerinde de sıtma gibi hastalıklara maruz oluyorlardı.
Kimyasala değil, doğaya dost ol.

Betona değil, toprakları sev bol

Hesabın varsa çarpımla tez böl

Doğanın dostları atıyor tam gol .

Hakka namzet ol.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Yeşilalan & Baltacılı Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Dini Konular Tüm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)


 
Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye
Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR