nceki balk :: Sonraki balk  
Yazar Mesaj
ishak_hoca

Kayt: 27 Au 2007

MesajTarih: Cmt Oca 19, 2008 9:33 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

Sultan Ýkinci Abdülhamid Han zamanýnda, Sarayda gece gündüz nöbet tutan hassa askerleri vardý. Bu nöbetçilerin geleneksel olarak geceleyin bir sesleniþleri yankýlanýrdý etrafta:
- Kimdir o?
- Kim var orda?.. Hiç kimse yoktur ama onlar sanki birilerini görüyormuþ gibi, belli aralýklarla hep seslenirlermiþ... Böylece devamlý uyanýk durduklarýný ve vazife baþýnda olduklarýný duyururlarmýþ. Ayrýca bu askerler her saat baþý nöbeti baþka arkadaþlarýna devrederlermiþ. Bir gece, yine nöbet yerinden sesler duyar Padiþah:
- Kimdir o?
- Kim var orda?..
Aradan 1 saat geçmesine raðmen, yine ayný ses baðýrýr:
- Kimdir o?
- Kimdir var orda?..
Padiþah'ýn dikkatini çeker. Bu ses, bir saat geçtiði halde deðiþmemiþtir. Halbuki her saat baþý nöbetçi deðiþmelidir. Bir müddet bekler ve tekrar sese dikkat kesilir. Hayret, ses önceki sestir. Nöbetçi niçin deðiþmemiþtir? Sultan Abdülhamid Han, hemen ilgilileri çaðýrtýr ve durumu öðrenmek istediðini söyler. Çünkü kendisine karþý düzenlenmiþ müthiþ bir bombalý suikasttan kýl payý kurtulmuþtur. Ve bu olay daha çok yenidir. Acaba yine bir Ermeni oyunu mu tezgâhlanýyor?
Biraz sonra saatinde deðiþmeyen nöbetçi, Padiþah'ýn huzurundadýr. Heyecan ve korku ile yüzü yerde beklemektedir. Padiþah sorar:
- Sen kaç saattir nöbettesin?
- Bir buçuk saate yaklaþtý, Hünkârým.
- Niçin saat baþýnda vazifeni devretmedin?
- Hünkârým, benden sonraki arkadaþ rica etti, onun yerine de nöbet tutuyorum.
- Niçin? Neden usulü çiðniyorsun?
O yiðit Mehmetçik utançla indirir mübarek baþýný. Ürkekliði iyice artar, söylemek istemez. Fakat Padiþah'ýn ýsrarý üzerine þöyle konuþur:
- Padiþah'ým, benden sonraki nöbetçi ihtilâm olmuþ. "Ben bu halde iken Halife-i Müslimîn'in korunmasýnda vazife alamam. N'olur, sen benim yerime de nöbet tut, sonra da ben senin yerine tutarým" dedi. Ben de kabûl ettim.
Mehmetçiðin bu inceliði Sultan Abdülhamid Han'ýn çok hoþuna gider. Sabahleyin hemen gusülsüz nöbet tutmayan askeri huzuruna getirtir. Geceki davranýþýndan duyduðu memnuniyetini ifade eder

En son ishak_hoca tarafndan Cmt Oca 19, 2008 9:42 pm tarihinde deitirildi, toplam 1 kere deitirildi
Baa dn
Kullancnn profilini grntle zel mesaj gnder AIM Adresi MSN Messenger
ishak_hoca

MesajTarih: Sal Oca 22, 2008 12:31 am    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

AAAAHHHH,
KEÞKE!!!!!!!!,

GÖREV ANLAYIÞIMIZ BÖYLE,
GÖREV PAYLAYIÞIMIZ BÖYLE,
ALLAH IN MEMNUNÝYYETÝNÝ KAZANIÞIMIZ BÖYLE,
HEPÝMÝZE NASIP OLUR ÝNÞALLAH
Baa dn
turan ocak

Kayt: 17 ub 2007

MesajTarih: r Oca 23, 2008 1:49 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

þimdi öylemi acaba????

MesajTarih: r Oca 23, 2008 5:32 pm    Mesaj konusu: Alntyla Cevap Gnder

ALLAH CÜMLEMÝZÝ ÞANLI EJDADIMIZA LAYIK VARÝS EYLESÝN,

ÝLGÝNÝZ ÝÇÝN TEÞEKKÜR EDER, ENDÝÞELERÝMÝZDEN MEVLAM KORUSUN.
*lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol*
Baa dn
nceki mesajlar gster:   

Yeni balk gnder   Bala cevap gnder    Yeþilalan & Baltacýlý Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Dini Konular Tm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gei Yap:  
Bu forumda yeni balklar aamazsnz
Bu forumdaki balklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz deitiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarnz silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsnz