Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ishak_hoca

MesajTarih: Cum Oca 30, 2009 12:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli okuyucularımız;
29 Ocak 2009 / 23:20Erdoğan, İsrail medyasını şoka soktu
Davos'ta Erdoğan'ın çıkışı İsrail medyasında diğer tüm dünya medyası gibi son dakika haber olarak verildi.

Türkiye'nin Gazze saldırılarına karşı gösterdiği hassasiyet ve son olarak Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın çıkışı İsrail medyasında diğer tüm dünya medyası gibi son dakika haber olarak verildi.
Ülkenin önde gelen gazetelerinden Haaretz, "Türk Başbakan, Peres'in Gazze savaşıyla ilgili ifadelerine sert tepki gösterdi" başlığını kullanırken, haberde ise Erdoğan'ın, Perez`e dönerek, şöyle konuştu:
``Sesin çok yüksek çıkıyor. Benden yaşlısın biliyorum ki sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar çok yüksek çıkmayacak. Bunu böyle bilesin. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Masum insanları ve çocukları nasıl öldürdüğünüz, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum.
Ülkenizde başbakanlık yapmış 2 kişinin bana çok önemli lafları vardır. Filistin`e, tankların üstünde girdiği zaman, `kendimi bir başka mutlu addediyorum` diyen başbakanlarınız var. Tankların üzerine çıkıp da `Filistin`e girince mutlu oluyorum` diyen başbakanlarınız var. Ve bana sayılar veriyorsunuz. İsimini de veririm, belki merak edenleriniz vardır.``

Peres`in konuşmasının salonda alkışlanmasıyla ilgili olarak da Erdoğan, ``Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Peki çocukları öldürenleri kalkıp da alkışlamak öyle zannediyorum ki insanlık suçudur`` dedi.
Başbakan Erdoğan`ın, ``Sadece size, iki söz söyleyeceğim...`` sözleri üzerine, oturum yöneticisi, araya girdi.
Erdoğan, ``sözümü kesmeyin`` diyerek, ``TEVRAT`ın 6. maddesi der ki ''öldürmeyeceksin''. Burada öldürme var. Bu da çok enteresan "Siz insanları öldürüyorsunuz" sözlerine yer verdi.

Diğer bir İsrail gazetesi Jerusalem Post da aynı şekilde son dakika olarak verdiği haberde Erdoğan'ın Peres'le tartışma sırasında salonu terk ettiğini yazdı. Haberde Erdoğan ve Peres'in seslerini yükselttiği de vurgulandı.

İnternetten yayın yapan Ynetnews adlı site ise haberi, "Erdoğan: İsrail insanları öldürüyor" başlığıyla son dakika olarak verdi.
PERES ÖZÜR DİLEDİ
İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak özür dilediği belirtildi.
Şimon Peres tartışmanın ardından Başbakan Erdoğan'ı arayarak 'Size ve Türkiye'ye şahsen büyük saygı duyuyorum' diyerek, olaylardan dolayı üzüntü duyduğunu bildirdi

Kaynak:

En son ishak_hoca tarafından Cum Oca 30, 2009 7:14 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi MSN Messenger
sahina61

MesajTarih: Cmt Oca 31, 2009 11:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Böyle bir çıkış bekliyorlar mıydı bilmiyorum ama.Büyük şokta oldukları kesin...

En son sahina61 tarafından Cmt Oca 31, 2009 11:47 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder AIM Adresi MSN Messenger
ishak_hoca

MesajTarih: Cmt Oca 31, 2009 9:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İLGİNÇ.

İlginiz ve duyarlılığınız için teşekkür ederim.
İsrail bu masum müslümanların ve cocuklar ın oldürülmesinden dolayı çok daha felaketler yaşayacağını Kur an şöyle bildirir:
De ki: "Allah katında ceza olarak bundan daha kötüsünü size bildireyim mi? Allah ın lanetlediği, üzerine gazap indirdiğidir o. Allah böylelerinden maymunlar, domuzlar ve tağut uşakları yapmıştır. İşte bunlardır yer(kaypedecekler) bakımından daha kötü, yolun denge noktasını kaybetme bakımından daha şaşkın olacaklar."5/60

En son ishak_hoca tarafından Pts Şub 02, 2009 3:25 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
ishak_hoca

MesajTarih: Sal Şub 03, 2009 3:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Davos;ta gerginliğin yaşandığı panelde konuşmacı olan BM Genel Sekreteri Bank-Ki Mun, Daha sonra Başbakan Erdoğan la telefonda yaptığı görüşmede, moderatörün haksızlık yaptığını söyledi. Ban, Ortadoğu nun size ve Türkiyenin ,liderliğine ihtiyacı var dedi

En son ishak_hoca tarafından Sal Şub 03, 2009 3:26 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
ishak_hoca

MesajTarih: Pzr Şub 08, 2009 10:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DUYARLI İNSANLARIN ZAFERİ..

İsrailin TEK TARAFLI ATEŞKES kararı almasındaki en büyük faktör, TÜRKİYE VE DÜNYANIN DİĞER İSLAM ÜLKELERİNDE BAŞLATILAN BOYKOT KARARIDIR. AŞAĞIDA, YAHUDİ MALLARININ BOYKOT EDİLMESİ İLE YOL AÇTIĞI ZARARLAR ŞU ŞEKİLDE AÇIKLANMIŞTIR.

DÜNYADAKİ MÜSLÜMAN VE DİĞER DİNLERE MENSUP ÜLKELERİNİN, BOYKOT EYLEMİ BAŞLATTIĞINDAN BU YANA, YAHUDİ MALLARI VE HİZMETLERİ, ÜRETEN VE SATAN FİRMALARA AÇTIĞI TOPLAM ZARAR, YAKLAŞIK
""370 MİLYAR DOLAR"" OLARAK AÇIKLANDI.

DÜNYADA PAZAR PAYLARINI ARAŞTIRAN ŞİRKETLER TARAFINDAN YAPILAN BU AÇIKLAMADA, EN BÜYÜK BOYKOT
EYLEMİNİ HİNDİSTANIN, (127 milyardolar) DAHA SONRA İRANIN(62 milyar dolar) VE ÜÇÜNCÜ OLARAK TÜRKİYE NİN (26 milyar dolar) gerçekleştirdiği kaydedildi. Boykotun devam etmesi halinde, adı geçen firmaların, çok zor duruma düşeceği, hatta iflas edebileceği kaydedildi.

Yahudi lobileri tarafından ACİL ACİL ACİL başlıklı yazı ile, ABD hükümetine verdiği yazıda; tahmini açıklanan bu zararın, yahudi malı ve hizmeti üretip satan firmaları derin bir şekilde yaralayabileceği açıklanmıştır, musevilerin İVEDİ olarak sunduğu yazısında; ABD hükümetine bu konuda bir girişimde bulunup, israilin ACİLEN, hiçbir şart ve koşul gözetmeksizin derhal ateşkesi kabul etmesi ve hemen GAZZE den geri çekilmesi isteniyor.

Ben Boykot eden duyarlı insanları ve Müslümanları candan kutluyorum İşte Kur an ın mucizesi; ( YAHUDİ VE İSRAİL MÜSLÜMANLARDAN KORKTUĞU KADAR ALLAHTAN KORKMAZ).Haşır süresi ayet 13-14
İsrail in sömürdüğü Müslümanlar dan korktuğu , İsrailin mallarına boykot du ve korktuğu başına geldi. Davostan sonra zaten halleri belli.
Mevlam; İsrailin perişan olup o zülmettığı müslümanlara yalvarırcasına muhtac eylesin................................ saygılarımla

En son ishak_hoca tarafından Pzr Şub 08, 2009 11:03 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
htc gncn

MesajTarih: Pts Şub 09, 2009 1:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amin hocam çok güzel açıklamalarda bulundunuz allah razı olsun ve diyorum ki boykota devam onlar yokolana kadar
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Önceki mesajları göster:   

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    Yeşilalan & Baltacılı Köyleri Forum Forum Ana Sayfa -> Gündem Tüm zamanlar GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız