Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Riza Hocamızın Son Yolculuğu
16 Ağustos 2013 Cuma Saat 23:03
Önceki gün vefat eden Köylümüz Ali Riza Köksal Hocamızı son yolculuğunda binlerce seveni uğurladı

Köyümüzün yetiştirdiği, Solaklı Vadisi’nin tanınmış hocalarından Kara Sakal hoca olarak bilinen Ali Riza Köksal (78) Köyümüzde toprağa verildi. Köylümüz, Trabzon Belediyesi Başkanı Başdanışmanı Recep Köksal, Vakfıkebir ilçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Arsin Yeşilyalı Kur’an Kursu Hocası Hasan Köksal ve Süleyman Köksal’ın babaları olan Ali Riza Köksal Hoca, uzun yıllar Of Müftülüğü bünyesinde İmam Hatip olarak görev yapmış ve emekli olmuştu.

Karaciğer yetmezliği tedavisi gören ve önceki gün ikamet ettiği Of ilçesindeki evinde hayatını kaybeden Ali Riza Köksal Hoca için Çaykara Merkezde binlerce kişinin katılımıyla cenaze töreni düzenlendi.

15:00’da kılınan cenaze namazına, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Çaykara Müftüsü Ali Fuat Baycan, Dernekpazarı Müftüsü Abdullah Aksoy, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri, çok sayıda bürokrat, iş dünyasının önde gelen isimleri, çok sayıda esnaf, din görevlileriyle binlerce vatandaş katıldı.

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir’ın konuşması ve Arsin Yeşilyalı Kur’an kursu Yöneticisi Ahmet Özdemir hoca’nın yaptığı duadan sonra, cenaze namazını merhum Ali Riza Hocanın ağabeyi hafız Mehmet Köksal kıldırdı. Namazın ardından Köksal'ın naşı Köyümüze getirilerek aile mezarlığına dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Haber: www.yesilalan.net

Bu haber toplam 4872 defa okundu.
TAZİYE
kamil yilmaz
HAYADINI HEP ALLAH YOLUNDA ADAMİŞ TPOLUMUN HAYIRLI İŞLERİNDE HİZMET ETMEYİ ŞİĞAR EDİNMİŞ KOÇA ÇİNAR MEKANIN CENNET EYLESİN ÇOCUKLARIN BAŞİ SAĞ OLSUN
17 Ağustos 2013 Cumartesi Saat 06:33
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2020 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR