Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Künye

SİTE YÖNETİM KURULU

    Ayhan YILDIRIM

   Ali Kemal SEVİNÇ

ÖNSÖZ

Bizler bu Dünyada misafiriz.. Bizden önce yaşayan nice insanları tanıdık, acı tatlı hatıralarımız oldu, ama şu an bir çoğu aramızda yok. Yarın biz de olmayacağız. Yarın bizi de birileri hatırlamak isteyecek, ama ne yazık ki böyle devam ederse belki de hatırlayamayacak. Günümüzde öyle bir yaşama teslim olduk ki; ne mazimizi, ne  akrabamızı ,köyümüzü ve  köylümüzü tanımak için bir gayretimiz var. Geçmiş ten ışık almadan geleceğimizi Kurtarmamız mümkün değil. Dünle bu günün arasında kapanan kapıları açamazsak bizlerde kaybolup gideceğiz. Birbirimizi tanımamızda kullandığımız isimler kadar lakaplar da önemlidir. Gelin biz bunları kaybetmeyelim , bütün geçmişteki insanları özellikleri ile , bilinebildiği kadar  anlatılan hikayeler, Başlarından geçen olaylar, Hatıralar,  Ne varsa bunları bu siteye aktararak bir tarih olalım .

Unutulmayacakları gelecek nesillere aktaralım. Gün kırgınlık, dargınlık zamanı değil. Gün birbirimize sevmeyi, sarılmayı, kucaklaşma ve güvenme zamanıdır. Holaysalı olma bilincine ihtiyacımız var!

Gelin çocukluğumuzdan beri hayallerimizde hiç düşmeyen , kökümüzün bulunduğu köyümüzden kopmadan asaletimizle yaşayalım.

SİTEMİZİN AMACI

Bugün dünyanın bircok ülkesine yayılan holaysalılar arasında iletişim gitgide azalıyor. Nesillerin değişmesiyle bu iletişimsizlik daha da artıyor. Farklı ülke ve şehirlerde doğup büyüyen yeni nesil, kendi Köyünü ve köylüsünü tanımaktan yoksun bırakılmıs, köyü ya hiç görmemis, ya da sadece bir iki haftalık tatilden tanıyor. Yeni nesil, köyün tarihini,  bilmiyor, Sitemiz bu sorunları bir nebze de olsa azaltmayı amaçlıyor. Unutulmamalıdır ki Köyünü ve Köylüsünü tanımayan kendini tanıması zor…..

PRENSİP VE HEDEFİMİZ

  • Seviyeli bir ortam oluşturmak, Yeşilalan ve Baltacılı  [Holaysa]   insanını bir çatıda toplamak.
  • Köyümüz Halkının  birlik ve beraberliğini sağlamak.
  • Köylerimizi yeni nesillere tanıtmak ve sevdirmek.aramızdan çıkan bir çok değerlerimize sahip çıkmak.
  • köyümüz sakinlerinin yüzde doksanından fazlasının köyünden uzak olduğunu bilerek gurbetteki köylümüzün azda olsa köyünün hasretini gidermek. Kültürel değerlerimizi, Örf ve Adetlerimizi tanıtmak.
  • Sizlere faydalı olabilmek ve de faydalı olacak kişi yada kişileri bu sitede buluşturmak.
  • Kişilere endeksli değil, belli prensipler dahilinde çalışarak, Kusursuz ve süratli bir yapı anlayışı ile tüm hemşerilerimizi sitemiz de  bütünleştirmek.

 YÖNETİM OLARAK BİZLER

Köylerimiz adına gönüllü hareketle , ekip ruhuyla  işbirliği içinde çalışabilen, Köyümüzün ve köylümüzün  problemlerine çözüm önerisi üretebilen , birbirimizle dayanışma ve kaynaşmayı sağlayarak , her geçen gün bir yeniliğin ve teknolojinin  eklendiği,  her gün yeni bir bilginin hafızalara yerleştiği , birbirimize olan sevginin, saygının ve iletişimin her gün biraz daha öneminin arttığı sosyal aktivitelerimizi en üst düzeye çıkartarak , bilgimize her gün yeni bir bilgi ekleyen , hoş görünün, birbirimize olan saygının , sevginin ve en önemlisi karşılıklı  güvenin tartışılmaz  olduğunu benimseyen , herkese karşı sorumlu , ilkeli yayınlarımızla , hiç kimseye bağlı olmadan tüm hemşerilerimizin hizmetinde , sağlıklı düşünebilen , bir yönetimle karşınızdayız.. 

www.yesilalan.net YÖNETİMİ

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2024 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR