Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Mayıs Kutlu Olsun
19 Mayıs 2010 Çarşamba Saat 09:48
Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı günün 91'inci yıldönümü kutlanıyor

19 Mayıs bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancın sembolüdür. Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Büyük Önder Atatürk, 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkışıyla tüm yurdu aydınlatan bir hareketi başlatmıştır.

Birinci Dünya savaşının sonunda, Anadolu'nun neredeyse her köşesinin işgal edildiği, bu karanlık tablodan, tarih boyunca kahramanlık ve bağımsızlığın sembolü olmuş Türk Milleti, yine kendi gücüyle çıkmıştır. Büyük Önder Atatürk'ün "Bir milletin ruhu zapt olunmadıkça, bir milletin azim ve iradesi kırılmadıkça, o millete hâkim olmanın imkânı yoktur.

Oysa, asırların yarattığı millî bir ruha, kuvvetli ve daimî bir millî iradeye hiçbir kuvvet karşı koyamaz." sözü, dönemin en güçlü emperyalist devletlerine karşı verilmiş Kurtuluş Savaşımızın en güzel ifadesidir. Bu savaş yediden yetmişe "Ya istiklal, ya ölüm!" parolasıyla yola çıkan bir milletin inançla, umutla ve emsali görülmemiş bir fedakârlıkla, Cumhuriyete kadar uzanan yolda ödediği bedeldir.

19 Mayısta başlayarak milletimizi bugünlere ulaştıran ve her yönüyle bir başarı öyküsü olan bu sürecin 91'inci yılı geçmişimizi hatırlamaya, genç kuşakların bu bilinçle yetişmesine ve geleceğimize yön vermeye vesile olmalıdır.

Atalarımızın her karışı için binlerce can feda ederek vatan yaptıkları ve üzerinde huzur ve güven içinde yaşadığımız bu toprakları, bu ülkeyi ve bu devleti, dünyanın bir çok yerinde savaşların devam ettiğini aklımızdan çıkarmadan daha güzel günlere ulaştırmak hepimizin görevidir. Bu konudaki en büyük güvencemiz, Cumhuriyet'i kuran ve onun değerlerine her zaman sahip çıkma duyarlılığını gösteren halkımız ve aynı bilinçle yetişen gençlerimizidir.Türkiye'nin kalkınmış ülkeler düzeyinde bilim ve teknolojiye ulaşması, eğitim alanında dünya standartlarını yakalaması ve ülkemizin saygınlığını artıracak atılımların gerçekleştirilmesi yarının büyükleri olacak gençlerimizin, yılmadan çalışması ve her geçen gün kendini aşan başarılar elde etmesiyle mümkün olacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm okuyucularımızın, kurtuluş mücadelemizin tarihsel simgelerinden olan Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz

www.yesilalan.net yönetimi

Bu haber toplam 1665 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR