Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hüseyin Karaca Sizlerle
07 Şubat 2008 Perşembe Saat 22:44
HÜSNÜ M.ÖZYEĞİN LİSESİ MÜDÜRÜ HÜSEYİN KARACA İLE YAPILAN RÖPORTAJ
Yönetici: Memleketimizin güzel insanların...
HÜSNÜ M.ÖZYEĞİN LİSESİ MÜDÜRÜ HÜSEYİN KARACA İLE YAPILAN RÖPORTAJYönetici: Memleketimizin güzel insanlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Yine gurbetten İstanbul , Sultanbeyli ilçesi , Hüsnü M. Özyeğin Lisesi Müdürlüğü makamında, çok değerli bir hemşehrimizle birlikteyiz. Hocam, söyleşimize başlamadan , kendinizi okuyucularımıza tanıtırmısınız..Öncelikle, ülkemizin değişik yerlerinde, farklı görevlerde olan hemşehrilerimizi tanımak amacıyla yapmış olduğunuz bu röportaj da bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. 1965 Çaykara-Yeşilalan Köyünde doğdum. Karahasan Mehmet’in oğluyum. İlkokulu 1-2 sınıfını köyümüz okulunda okudum , daha sonra İstanbul’a gelerek İlk, Orta ve Liseyi İstanbul Küçükköy’de tamamladım. Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünü 1988 yılında bitirdim. Mezuniyetimden 1993 yılına kadar özel dershanelerde görev yaptım. 1993 yılında Milli Eğitim Bakanlığında görev aldım. Halen Sultanbeyli Hüsnü M. Özyeğin Lisesi Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. Evli 3 erkek çocuk babasıyım.Yönetici: Sayın Karaca , gurbette yaşayan bir hemşehrimiz olarak ,sitemizle ilgili düşüncelerinizi okuyucularımızla paylaşırmısınız.?Karaca: Çocukluğumun köyde geçmesi ve her fırsatta özellikle yazın köye geldiğim için, bunun dışında uzak kaldığımız köyümüzün hasreti ile yanıp tutuşuyoruz. Bu nedenle bir an bile olsa site’ye girerek köyümüzden haber almak, çocukluk anılarımızın geçtiği yerlerin resimlerini görmek bizleri mutlu etmektedir. Zor ve özveri isteyen bu çalışmanızdan dolayı, gerçekten her şey düşünülerek hazırlamış olduğunuz, normal mesai saatleriniz dışında özveride bulunarak, hatta eşiniz ve çocuklarınıza ayırmanız gereken zamandan alarak, biz gurbette yaşayanlara memleket hasretini gidermek için hazırladığınız bu site’den dolayı yönetim ekibine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.Yönetici: Sayın Müdürüm, Köylerimizle ilgili çalışmalar yapmak üzere gönüllü hareketle, Trabzon’da Başlatılan toplantılar serisinin en son holaysa’daki toplantısında sizler de bulundunuz. Bu hareketle ilgili neler söylemek istersiniz..Bundan sonraki çalışmalarla ilgili önerileriniz varmı.?Karaca: Bu çok güzel bir çalışma, sizleri kutluyorum. Böyle bir çalışmayı tüm hemşerilerimizin bulunduğun illerde yapması gerektiğine inanıyorum. Biz Sultanbeyli’de bunun ilk adımlarını attık ancak tam anlamıyla başardığımızı da söyleyemem. O nedenle bu çalışmanızın bir örnek teşkil etmesini diliyorum. Çünkü bizlerin, çocuklarımızın bizden, birbirimizden yabancılaşmaması için bu şart, hatta bunu daha ileriye götürerek daha büyük işlere topluca imza atmalıyız.ÖNERİLERİM:

Herkesi dinleyelim, önerilerini alalım, kimseyi küçümsemeyelim, güzel önerileri dikkate alarak çalışmalarımıza yön verelim.

Köyümüzü kalkındırmak için her türlü özveride bulunalım.

Kurulacak derneğe üye olanların ek katkılarıyla farklı yerlerde, değişik yatırımların yapılmasının uygun olacağını düşünüyorum. (Trabzon veya İstanbul gibi yerlerde bir yer alınabilir, ileride bir yerleşim yeri kurulabilir, işyeri açılabilir) Derneğin sadece köyü kalkındırma değil de hemşerilerimizin düğünlerinde, cenazelerinde yanlarında olmak, sevinçlerini, kederlerini paylaşmak ve yardımcı olmak, onların bu yoğun, sıkıntılı ve sevinçli zamanlarında yüklerini hafifletmek için ,iş bölümü yapmak.

M.Özyeğin Lisesi Müdürü Hüseyin Karaca

Yönetici: Sayın Karaca, Büyük şehirlerde Lise müdürlüğü yapmak zor ve meşakkatli bir iş .Holaysalılar adına sizleri tebrik ediyorum. Aynı zaman’da sizlerden gurur duyuyoruz. Müdürlüğünü yaptığınız okulunuzu okuyucularımıza tanıtırmısınız.?Karaca: Okulumuz 2005 yılında Sultanbeyli Lisesi olarak Eğitim-Öğretime başladı. Hüsnü Özyeğin Vakfı tarafından yapılan yeni binamız, 32 derslikli, Bilgi Teknoloji Sınıfı, Dil Sınıfı, Kütüphane, Konferans Salonu, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarların bulunduğu ve 2056 öğrencinin öğrenim gördüğü, 55 öğretmenin hizmet verdiği okulumuz 2007 tarihinde yeni binasına taşınarak özel bir lise statüsünde modern teknolojinin son donanımlarından yararlanarak eğitim-öğretime devam etmektedir.Yönetici: Sayın Karaca , Eğitim ve Öğretimle ilgili neler söylemek istersiniz.? Gençlerimize yönelik mesajlarınız varmı.?Karaca: İsteyen herkesin, istediği yerde, istediği alanda eşit eğitim ve öğretim alma olanağı sağlanması gerektiğine. Türkiye’mizin çevresinde olan bitenlere seyircisiz kalınmaması, Eğitimde, Teknolojide en üstün seviyeye ulaşılması, bunun içinde her Türk gencinin geçmişteki tarihini bilerek, hangi şartlar altında, hangi koşullarda bu vatanın kazanıldığı bilincinde olarak, öz değerlerine, gelenek ve göreneklerine sahip çıkacak olan gençlerimizin, ülkemizi en üst seviyeye ulaştırmak için çok çalışmaları gerektiğine, başarıya ulaşmak için de her Türk gencinin Çanakkale şehitliğini ziyaret etmesi gerektiğine inanıyorum.Yönetici: Sayın Müdürüm, memleketten uzakta ,Türkiye’nin en kalabalık şehrinde görev yapmak nasıl bir duygu. Düşüncelerinizi okuyucularımızla paylaşırmısınız.?Karaca: Doğuda ki bir çok ilçe nüfusu kadar öğrencisi olan bir okulun müdürlüğünü yapmaktayım. Türkiye’nin her yöresinden, farklı kültüre, eğitime, maddi duruma sahip öğrencilerin oluşturduğu bir öğrenci mozaik’ine sahip olan okulumuzda, her öğrencime eşit seviyede, eşit uzaklıkta, hiçbir ayırım yapmadan, onlara değer veren, öğrencilerini seven, disiplinli bir yönetim sergilemekteyiz. Bu tutum ve davranışımızla ilçemizde velilerimizin çocuklarını güvenle gönderdikleri ve tercih ettiği bir liseyiz.Yönetici: Sayın Karaca, Holaysaya gidermisınız. Köyümüzün sorunları ve çözümü ile ilgili düşüncelerinizi almak istiyorum..Karaca: Köyümüzün güncel sorunlarını tam olarak bilemiyorum ama genelde köyün, komların, yaylaların yollarının bakımlarının yapılması, genişletilmesi gerektiğine, köyün ortak yapılarının korunmasına, sahip çıkılmasına. Köyümüzde okuyan çocuklarımıza eğitim yardımı yapılması, desteklenmesi. Bunun içinde bir zincirin halkaları gibi kenetlenerek oluşacak bir birlik ve beraberlikle çok büyük bir maddiyat gerektirecek bu işlerin yapılması içinde her üyenin kendi imkanları çerçevesinde oluşturulacak havuza yardım etmesi gerekir.
M.Özyeğin Lisesi Bilgisayar salonu

Yönetici: Memleketten uzakta hasretliği en fazla yaşayanlardansınız. Dışarıda yaşayan hemşerilerimize neler söylemek istersiniz.?Karaca: Memleketimizden uzak kalmayalım, imkanlar ölçüsünde mutlaka yılda bir sefer de olsa köye gelelim. Özellikle şunu belirtmek istiyorum Köye gelindiğinde mutlaka yeni nesil çocuklarımızı da getirerek, köyümüzü sevdirmek ve onlara benimsetmek, sahip çıkmalarını sağlamalıyız.Yönetici: Sayın Karaca , yoğun çalışmalarınızdan dolayı bizlere zaman ayardınız. Okuyucularımıza kendinizi tanıttınız.Aynı zamanda değerli fikirlerinizden yararlandık sizlere site yönetimi adına teşekkür ediyorum. Son olarak söylemek istediğin bir şey varmı.?Karaca: Site’yi çok beğeniyorum. Zevkle takip ediyorum. Bu güzel çalışmalarınızdan dolayı, sizi ve site yönetimini tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Röportaj: Kemal ÇUMAN

İRTİBAT:

GSM: 0-505-519 84 30

e-posta: kemal.cuman@turktelekom.com.tr

Bu haber toplam 7015 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2020 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR