Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Av.orhan Tekoğlu Sizlerle
14 Şubat 2008 Perşembe Saat 08:17
AVUKAT ORHAN TEKOĞLU İLE YAPILAN RÖPORTAJ
Yönetici: Ülkemizin kalabalık ilimizden, Bursa’dan sizle...
AVUKAT ORHAN TEKOĞLU İLE YAPILAN RÖPORTAJ

Yönetici: Ülkemizin kalabalık ilimizden, Bursa’dan sizleri ,değerli okurlarımızla buluşturacağız. Sohbetimize başlamadan önce kendinizi tanıtırmısınız. ?1963 Çaykara Yeşilalan köyünde doğdum. (Komeş) Ahmet Tekoğlu'nun oğluyum. Babamın memur olması nedeniyle ilkokulu Of’un Halman ( Sarıçamlı) köyünde bitirdim.Daha sonra Balıkesir-Edremit’te ortaokul ve liseyi bitirdim.Liseden sonra Hava Teknik okullar K.lığından 1981 yılında Hava Astsubayı olarak mezun oldum.Meslek hayatıma devam ederken 1983 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdim.Üniversiteyi bitirmeme rağmen 15 yıl mecburi hizmetim olduğu için mesleğimden ayrılamadım.1996 yılında mecburi hizmetim bitince askerlikten istifa ettim.Bu tarihten itibaren de Bursa’da serbest Avukatlık yapmaktayım.

Yönetici: Sayın Tekoğlu , sitemizin amacı , Dünyanın neresinde olursa olsun tüm hemşerilerimizi burada buluşturmaktır. Sitemiz hakkındaki görüşlerinizi okurlarımızla paylaşırmısınız..?Tekoğlu : Öncelikle site için çok teşekkür ederim. Belki benim hayatımın çok kısa bir müddeti köyde geçti. Ancak annem-babam ile siteyi ziyaret ediyoruz. Onları buradan memlekete götürmek çok güzel bir şey. Beraberce eski günleri yad ediyoruz. Tanımadığımız hemşerilerimizi sitenin sayesinde tanımaya başladık. Köyümüzle ilgili tüm haberleri site sayesinde öğreniyoruz. Siteyi hazırlayıp bizlerin hizmetine sunan başta site kurucusu olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Yönetici: Son dönemlerde sitemizde de haberleri yayınlanan, Köyümüzle ilgili neler yapabiliriz düşüncesiyle , Trabzonda gönüllü hareketle başlatılan toplantıların 4 üncüsü Köyümüzde ,Bayramın ikinci günü kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi açıklarmısınız.?,Tekoğlu : Biz uzakta olduğumuz için şimdilik bu toplantılara katılmamız zor. Ancak bu şekildeki etkinlikler çok güzel. Bu etkinlikleri her yerde yaymak ve herkesin katılımını sağlamak , hemşerilerimizin birbirleri ile kaynaşmasına vesile olacaktır. Bu toplantılarda bulunan ve bulunmayan arkadaşların düşüncesi eminim ki aynıdır. Herkesim mutlu olması, Gönüllerin bir olması.

Avukat Orhan Tekoğlu

Yönetici: Sayın Tekoğlu , Ülkemizde okumak isteyen gençlerimizin , hepsi olmasa bile bazılarının istemedikleri bölümleri okumak zorunda kaldıklarını biliyoruz . İdeallerinizin arasında Avukatlık mesleği varmıydı , Avukat olmanıza kendiniz mi karar verdiniz.? Avukat olmak isteyen gençlerimize neler önerirsiniz.?Tekoğlu : Başta da belirttiğim gibi ben 15 yıllık askerlik görevim vardı.Tabii ki meslek seçimlerinde ülkenin ekonomik durumu, ailenin durumu gibi değişik etkiler oluyor. Ancak ben her iki mesleği de hakkıyla yapmaya çalıştım ve devam ediyorum. Mesleği tümden sevmek bana göre imkansız. Bu her meslek için aynıdır kanaatindeyim.Yani mesleğin güzelliklerini de görürsün, diğer kısımlarını da görürsün. Bu nedenle mesleğimi seviyorum. Gençlere de tavsiye ederim. Mesleğini benimsemiş, kendini yetiştirmiş insanlara bu memleketin çok ihtiyacı vardır.

Yönetici: Sayın Tekoğlu , Ülkemizle ilgili hukuk anlamında neler söylemek istersiniz.?Tekoğlu : Ülkemizin hukuk alanındaki gelişmeleri istenen seviyede değil. İnsanlar ne zaman başkasının da hakkı, hukuku var deyip kendini düşünmeden insanlığa hizmeti öne alırsa ki o zaman hukuk rayına oturur kanaatindeyim. Bir de hukuk devleti ile kanun devletini karıştırıyoruz. Bizim ülkemiz biraz daha kanun devletine yakındır. Hukukun evrensel tanımına uygun ve biraz önce belirttiğim insanlığa hizmet için hukukun ele alınması ve ona göre şekillenmesi ile bu aksaklıkların giderilmesi ülkemizi daha ilerilere götürebilir.Avukat Orhan Tekoğlu

Yönetici: Ülkemizde yıllardır süre gelen bölücü terör ,Ülke bütünlüğünü tehdit etmektedir. Bir hukuk adamı olarak , bu olayların hukuk içinde önleneceğini inanıyor musunuz.? Sizce neler yapılması lazım..?Tekoğlu : Hukuk adamı olarak tabii ki her olayın çözüm yerinin bu minvalde olması gerektiğine inanıyorum.Çünkü hukuk herkese her zaman lazımdır.

Yönetici: Köyümüz’den uzakta gurbette yaşayan bir hemşehrimiz olarak dışarıda yaşayan köylülerimize neler anlatmak istesiniz..?Tekoğlu : Hepsine kucak dolusu sevgi ve hürmetlerimi takdim ediyorum. Köyümüzü çok sevsinler. Hepsi ile gurur duyuyorum. Üzerimde emeği olanlara şükranlarımı sunarım. Eğer hakları varsa helal etsinler. Herkesi çok seviyorum.Yönetici: Sayın Tekoğlu , Yoğun İşlerinizden dolayı bize zaman ayırdınız. Çok değerli fikirlerinizi bizlerle paylaştınız ve aynı zamanda kendinizi değerli okuyucularımıza tanıttınız. Site yönetimi adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki yaşamınızda sağlık,mutluluk ve esenlikler dilerim.Tekoğlu : Bize bu sayfa da yer ayırdığınızdan dolayı teşekkür ederim. Sizlere de bundan sonraki yaşamınızda ve çalışmalarınız da mutluklar ve başarılar dilerim.

Röportaj: Kemal ÇUMAN

İRTİBAT:

GSM: 0-505-519 84 30

e-posta: kemal.cuman@turktelekom.com.trBu haber toplam 7027 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2018 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR