Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trabzonlulara yakışır gece
26 Şubat 2012 Pazar Saat 10:24
Trabzon’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümü Etkinlikleri Orhangazi'de yapıldı

Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen, Trabzon’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümü Etkinlikleri çerçevesindeki kutlama organizasyonu coşkuyla gerçekleşti. Orhangazi’nin yanı sıra çevre merkezlerden de geniş katılım olan kutlama programında Karadeniz’in yöresel sanatçıları kulakların pasını sildi, Karadenizli vatandaşların yanı sıra birçok dernek ve ve üyelerinin de katıldığı gecede herkes saatlerce kendini horonun büyüsüne bıraktı.

Orhangazi Bektaş düğün salonunda  Cuma akşamı gerçekleşen kutlama programına İlçe protokolünün yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve yöneticileri, çeşitli kamu, kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı.

HORON COŞKUSU GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR SÜRDÜ

Kutlama programında Karadeniz’in yöresel sanatçılarından Hikmet Cüre, Makbule Özbakır ve Coşkun Yıldız dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi, Orhangazililer kendini horon coşkusuna bıraktı. Horon, gecenin geç saatlerine kadar kesintisiz sürdü. Orhangazi’de her yıl başarılı organizyonlara imza atan ve adından sıkça söz ettiren Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği, adına yakışır bir organizasyonla yüzleri bir çatı altında toplamayı yine başardı.

Gecede folklor ekibinin gösterileri ile başlayan horon büyük küçük herkesin gece boyunca kendini kemençenin büyüsüne bırakması ile devam etti. Orhangazi Belediye başkanı İsmail Tartar ve siyasi parti ilçe başkanları ve üyelerinin yanı sıra belediye ve il Melis üyelerinin de geniş katılım gösterdiği gece  geç saatlerde sona erdi.

GECEDEN GÖRÜNTÜLER

FotoHaber: Arif Yıldız--Orhangazı--www.yesilalan.net

Bu haber toplam 3431 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2020 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR