Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1.Sıradan Tek Çaykara'lı Aday
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 21:39
Kamuoyunda 'Erbakan’ın İmamı' olarak tanınan, Çaykara Akdoğan doğumlu muhittin Yıldırım Saadet Partisi 1 sıra adayı

Rahmetli Prof.Dr.Necmettin Erbakan’la uzun yıllar siyaset yapan,bundan dolayı kamuoyunda 'Erbakan’ın İmamı' olarak tanınan, Çaykara Akdoğan doğumlu muhittin Yıldırım 12 Haziran Milletvekili genel seçimlerinde Saadet Partisi Trabzon 1. sıra adayı oldu..

Muhittin Hamdi YILDIRIM Kimdir

04.02.1958 de Trabzon’un Çaykara ilçesinin Akdoğan köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu ilçesinde, İ.H.L Lisenin ilk yıllarını Trabzon’da, son sınıfı ise 1978 yılında Giresun’da tamamladı. İmam Hatip Lisesi yıllarında Trabzon Milli Türk Talebe Birliği kitaplık kolu başkanlığı ve Trabzon Akıncılar Teşkilatı İ.H.Lisesi temsilciliği, Giresun İ.H.Lisesinde M.T.T.B  başkanlığı yaptı.

Ardından iki yıl boyunca Manisa-Soma B Termik Santralinde işçi olarak çalışırken, Milli Selamet Partisi Soma İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 27 Kasım 1980 tarihinde Medine-i Münevvere’deki Uluslararası İslam Üniversitesine girdi. Üç yıl Arapça dil okulunu bitirdikten sonra ‘’İslama Davet ve Usulud-din Fakültesi’ne’’ girdi. 1987 Kasım ayında mezun oldu. 

Medine-i Münevverede bulunduğu 7 yıl esnasında İslam âlemindeki çeşitli İslami teşkilatlarla yakın görüşmelerde bulundu.  Son 4 yılını “Milli Görüş Medine-i Münevvere Talebe Birliği” başkanı olarak tamamladı. Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın 1986 ve 1987’de kırkar kişi ile Medine-i Münevvereye yaptığı ziyaretleri organize etti.  Medine’de bulunduğu sürece “Avrupa Milli Görüş Teşkilatlarının Hac Organizasyonları”nın Medine bölümünü  yönetti. Ayrıca meşhur büyük alimErzurumlu Hattat Mustafa Efendiden dini ilimler alanında özel dersler aldı. 16 Kasım 1987 de Türkiye’ye döndü. 

29 Kasım 1987 de yapılan genel seçimlerin ardından 1 Aralık 1987 tarihinde Ankara’da Refah Partisi Genel Merkezinde Erbakan Hocanın daveti üzerine çalışmaya başladı. Bir yandan Refah Partisi Gençlik Eğitim sorumluluğunu yürütürken; diğer yandan Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. İslam âleminden gelen üst düzey delegasyonlara üç yıl boyunca Arapça tercümanlığı yaptı. 1988 yılından 1993 yılına kadar Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın başkanlığında ilmi bir heyet tarafından yürütülen “Adil Düzen” çalışmalarının sekreteryasını yürüttü. 1989 da Erbakan Hocanın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Bilge Kral Aliya İzzet BEGOVİÇ ile bir hafta kadar birlikte çalıştı. 1993 yılında ‘’Refah Partisi Genel Merkez Eğitim Koordinatörlüğüne’’ getirildi. 

Erbakan Hocamız, Milli Görüş Teşkilatlarının Hizmet içi eğitim programlarında bizzat kendisinin anlattığı ‘’Temel Esaslar Seminerlerini” anlatma görevini O’na verdi.  Defalarca Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın temsilcisi olarak yurt dışına gönderildi. 1989 Kanada ve 1990 Avustralya Milli Görüş Teşkilatlarının kuruluş çalışmalarında bulundu.  1988 de Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın kurduğu ve her yıl 29 Mayıs İstanbul’un Fethinde toplanan “Müslüman Topluluklar Birliğinin” organizasyonunda önemli görevlerde bulundu. Refah-Yol iktidarında Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın temsilcisi olarak Rusya’nın Başkurdistan eyaletinde yapılan “Türk Dünyası Gençlik Kurultayına” katıldı. ABD. deki ‘’Kuzey Amerika İslam Birliği Teşkilatı’nın(İSNA)’’ davetlisi olarak yıllık toplantılarına bir heyetle birlikte Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı temsilen katıldı. Ayrıca “D-8 Teşkilatının” kuruluş çalışmaları esnasında Afrika’daki ülkeler ziyaretine Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’la birlikte katıldı.


Saadet Partisinde halen Genel Merkez Eğitim Koordinatörü ve Genel İdare Kurulu üyesi olarak görevini yürütmektedir. 

Ayrıca “Uluslararası Müslüman Gençler Birliği (İYFO)“ teşkilatının kurucu üyeliği ve “Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN BİR DER) ” Genel Başkan Yardımcılığı ve “Anadolu Gençlik Derneği Yüksek İstişare Kurulu” Üyesidir. 

24 yıldan beri yurt içi ve yurt dışında binlerce konferans ve seminer vererek Milli Görüşçü gençliğin yetişmesine ve şuurlanmasına büyük katkılarda bulundu. Milli Görüş camiasının çeşitli yayın organlarında birçok makalesi yayınlanmış olup “Muhittin Hoca” olarak tanınmaktadır. 

12 Haziran 2011 seçimlerinde memleketi Trabzon’da Saadet Partisi’nden Milletvekili Adayı gösterilmiştir. Evli ve 5 çocuk babasıdır. İyi derecede Arapça bilmektedir.

Haber: www.yesilalan.net

Bu haber toplam 5677 defa okundu.
muhittin hoca
selçuk
muhittin hoca erbakan hocamızın en yakınındaki insanlardan biridir. kinayeli bir şekilde iğnelemek için yazdığınız erbakanın imamı sözü onun için bir şeref bizim için gurur kaynağıdır.
17 Nisan 2011 Pazar Saat 17:34
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR