Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kiraz Köyü Camii Hizmete Açıldı
23 Temmuz 2011 Cumartesi Saat 11:29
Köylümüz İmamhatip Celalettin Akçadoğan'ın Görev yaptığı Kiraz Köyü Camii törenle hizmete açıldı

Of Kiraz Köyü muhtarı Muharrem Yılmaz ve Camii imamhatip’i Celalettin Akçadoğan'ın Gayretli çalışmalar neticesinde kısa sürede inşaatı bitirilen Kiraz Köyü Camii vatandaşların yoğun katılı ile hizmete açıldı.

Camii açılış programına, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir ana bilim dalı öğretim üyesi Mehmet Okuyan, Of Belediye Başkanı, Murat Saral, Of Müftüsü Mehmet Genç, Of Milli Eğitim Müdür İsmail Yıldız, Of Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Açı dersanaleri müdürü Hüseyin ulusal, Saadet Partisi Of İlçe Teşkilat Başkanı Musa Gözütok, Ak Parti Of İlçe Başkanı Fazlı Çapoğlu, Ballıca Belediyesinin Eski Başkanı Hasan Çakır, İş adamı Celal Şahin ve çok sayıda davetli iştirak etti.

  

Sabah saat 10:30 da K.Hafız Mehmet Ali Dönmez’in Kur’an-ı kerim Tilaveti ile başlayan açılış programı, Kur’an-ı Kerim Okuma Türkiye 2. Mustafa Türüt’ün de Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

 

Programın devamında, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir ana bilim dalı öğretim üyesi Mehmet Okuyan, çocuklar üzerindeki haklarımız ve camii yaptırmanın öncemi hakkında sohbet etti.

Okuyan’ın konuşmasının ardından Cuna mazına geçildi. Cuma hutbesini Of Müftüsü Mehmet GENÇ yaptı. Hutbesinde, Camii inşa ettirmenin önemi hakkında sohbet eden Genç, hutbesinin sonunda camiyi inşa ettirenlere de dua ederek hutbesini sonlandırdı.

Cuma namazı sonrası camii önünde misafirlere yemek ve tatlı ikramı yapıldı. İkram sırasında Cami imamı Celalettin Akçadoğan, camii inşaatında emeği geçen bütün yardımseverlere ve açılış programına katılanlara teşekkür etti.

Bu haber toplam 4612 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR