Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
50.Yıllık Karadenizliler Derneği
16 Temmuz 2010 Cuma Saat 20:57
Kırıkkale Karadenizliler Derneği Başkanı Çaykara'lı Hemşerimiz Prof.Dr.Sedat Kaygusuz 50.yıl değerlendirmesi

Hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadıkları Kırıkkale’de Karadenizliler derneğinin kuruluşunun 50 nci yılı dolayısıyla bir çok etkinlikler gerçekleştirdi. Başkanlığını Çaykaralı hemşerimiz Kırıkkale üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı Prof.Dr.Sedat Kaygusuz’un yaptığı dernek son yıllarda yaptığı çalışmalarla kendinden söz ettirerek diğer derneklere örnek teşkil ettirdi. 2 kat olarak düzenlenen dernek binasının mülkiyetini alarak son derece modern bir görünümde hemşerilerimize hizmet vermektedir.

Denek başkanı Sayın Prof.Dr.Sedat Kaygusuz yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Derneğin yarım asırdır Faaliyetlerini sürdürdüğünü bu nedenle 50 nci yıl dolayısıyla yaptığımız çalışmaları anlatan geniş kapsamlı özel bir bülten hazırlayarak değerli hemşerilerimize yaptığımız faaliyetler konusunda bilgilendirdiklerini söyleyerek bu çalışmanın bizlere gerçekten tarihi bir hatırlatmayı sağlayacak ve ileride epeyce anılacak bir sayı olacağını , Memleketinden uzaklarda yarım asırdır tüm Karadenizlileri bir arada tutan ,yardımlaşma, kültürünü tanıtan ve paylaşan bir çizgi.Bu derneğin böyle bir amaç için kurulması büyük bir başarı iken,bunu 50 yıldır sürdürebilmek büyük bir mutluluk kaynağıdır. Dedi.

Kaygusuz; Kırıkkale’de yarım asır yaşayan bizler bir asrını dolduran hemşerilerimizde ikinci yarım asrını kutlar ümidi ve temennisindeyim. Hep kardeşçe hayatı paylaşınca güzel olduğunu farkında, üstünlüğün her yönü ile insanlığımızda olduğunu bilincinde olarak ,kavgadan,ve hırstan uzak olarak yaşamalıyız.

50 yıl dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikler olarak, Hamsi şöleni,danışma meclisi oluşturma,geleneksel gecelerimizi,bakanlarımızı,milletvekillerimizi,il dışından gelen üst düzey bürokrat ve misafirlerimizi yaptığımız etkinliklerle hemşerilerimizle buluşturduk.

amamen dernek üyelerimizden oluşan arkadaşlarla tiyatro oyunları sahneledik.son olarak “Acemi Hamsiler ve Temel’in hikayesini " anlatan oyunları binlerce kişinin önünde sergileyerek tam not aldık.Hanım komisyonlarımız bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi. Bu vesile ile 50 yılımızı kutlamanın heyecanı ile daha nice yıllara hep birlikte diyor,Tüm hemşerilerime selam ve sevgilerimi iletiyorum. Dedi.

Kaynak: Çaykara Gazetesi

Bu haber toplam 1796 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR