Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Örnekköy Adı gibi Örnek Olacak
31 Ağustos 2010 Salı Saat 01:05
İlçemiz ve köyümüz halkının yerleşik olduğu Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Örnekköy’de değişim ve gelişim için çalışmalar devam ediyor

Çaykara'dan ve Köylerimiz Yeşilalan ve Baltacılı Köylerinden giden halkının yerleşik olduğu Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Örnekköy’de değişim ve gelişim için çalışmalar devam ediyor. Örnekköy yerleşik alanı ve köy arazilerinin toplulaştırılması için yapılan çalışmalar geçtiğimiz yıl sonuçlandırılmıştı. Köy arazileri önceki dönem köy muhtarlığı yapan Mustafa Yavuz’un başlattığı çalışmalardan sonra geçen yıl tamamlanarak  yeni dönem Köy Muhtarı Selahattin Özbay’ın da çalışmaları ile köy halkının tapularına kavuşması sağlanmıştı.

 ÖRNEKKÖYDE ÇALIŞMALAR BİTMİYOR

Geçtiğimiz yıl Köy Muhtarlığı görevini devralan Muhtar Selahattin Özbay göreve başlaması ile, köy de yeni hizmet çalışmalarını başlattı. Köyde mandıra kurulması için bir bina inşa ederek Tarımsal kalkınma ve süt kooperatifine devretti. Çalışmalarını bununla da sınırlandırmayan Özbay’ın şimdiki tek hedefi ise, köy içi yerleşik alanıyla ilgili tapuların sorununu çözmek.

Çalışmaları hakkında bilgi veren köy Muhtarı Selahattin Özbay “ köyümüzün yıllardır kanayan yarası olan tapulamalarla ilgili ilk etap olan arazi tapulamaları önceki dönem muhtarımız tarafından başlatılmış ve bizim dönemimizde sonuçlandırılmıştır. Şimdi ikinci etapta ise köy içi yerleşik alnında bulunan ev ve bahçe arazilerinin tapularının hisseli tapudan müstakil tapuya dönüştürülmesi için çalışma başlattık. Projeleme ve  hak sahiplerinin hakları oranları tespit edilmiş ön çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız” dedi. Özbay “Bazı pürüzler var, ama en kısa zaman da bunları da çözeceğiz ve köyümüzün en büyük sorunu olan bu sorunuda çözeceğiz” dedi. Köy muhtarı Selahattin Özbay  köyün gelişimi için ne gerekiyorsa yapıyoruz, adı gibi örnek bir köy olmalı bunun içinde bütün imkanlarımızı kullanmaya gayret ediyoruz dedi. Özbay “Köyümüzün adını Bursa’da duyuran ve herkesin ilgisini üstünde toplayan bir spor kulübümüz var iki yıl üst üste şampiyon olarak Bursa süper Amatör lige yükseldik bu yılda iyi bir başarı elde edeceğine inanıyoruz. Bu konuda tüm futbolcularımıza, yöneticilerimize ve takımımıza destek sağlayan iş adamlarına teşekkür ediyoruz” dedi. Özbay “ Kulübümüze köyde bir lokal tahsis ettik, yine köyümüzde yine kulübümüz için bir tesis yapılması için yer tahsisi yaptık, Kaymakamlık, özel idare ve geçtiğimiz hafta köyümüz de protokole verdiğimiz iftar yemeğinde Bursa Vali yardımcılarımızdan tesisin yapımı için söz aldık. Burasının da yapımını bu yıl lig bitmeden tamamlamış olacağız” dedi.

ADI GİBİ ÖRNEKKÖY OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“Köyümüzün adı gibi Örnekköy olması için çabalıyoruz, hizmet etmek bizi gurur veriyor. Örnekköy yerleşik alan projesini genişlettik köyümüz projede büyüdü. Çalışmalarımızı sırasıyla ve bütün imkanlarımızı kullanarak yürütüyoruz. Büyük ideallerimiz var” dedi

Haber: Arif Yıldız/Orhangazi/yesilalan.net

Bu haber toplam 3458 defa okundu.
Tebrik
Kemal Çuman
Çaykara'dan giden hemşerilerimizin ikamet ettiği orhangazı örnekköyün Örnek köy olma yolunda değerli muhtarımız Ağabeyimiz Selahattın Özbay'ın başlattığı çalışmaları Ata toprağından uzaklardan bir hemşeriniz olarak heyecanla izlemekteyim.Orada ki başarınız bizim başarımız olacak ve örnek bir köy olarak Dünyanın her yerindeki hemşerilerimizin gururu olacaktır.Nerede hemşerimiz ve değerimiz varsa üreteceği herşeyi köylülerimizle paylaşmayı ve onlarla bütünleşmeyi kendimize bir görev hissederek köylülerimize karşı sorumluluk içerisinde herkese ulaşarak gelecek nesillere örnek olmak için gayret sarfedeceğimize inanıyor, Başta yaptığı çalışmalardan dolayı Örnekköy muhtarı sayın Selahattin Özbay ve Örnekköyde yaşayan tüm hemşerilerime selam ve sevgilerimi iletiyorum.
02 Eylül 2010 Perşembe Saat 11:56
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR