Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ali Kemal SEVİNÇ
caykaragazetesi@hotmail.com
İnsanın Aklına Gelmiyor Değil
15 Ocak 2008 Salı Saat 08:38

İNSANIN AKLINA GELMİYOR DEĞİL

Fortis Türkiye kupasında Adana Demirspor’a yenilen Trabzonspor Sivas deplasmanına ilk yarıda kendi sahasında uğradığı haksızlığın rövanşını almak için gitti. Ama sonuç hüsran oldu. Tel tel dökülen Trabzonspor taraftarlarının feryatlarını, akli selim insanların nasihatlerini, işi bilenlerin uyarılarını dikkate almayan yönetim vurdumduymazlığına devam ediyor. Üzülen yine taraftar, yine taraftar….


Trabzonspor ne kupada ne ligde nede gelecekte umut vaat etmiyor. Her yönü ile güvenilen takım artık güven vermez oldu. Bunun tek sorumlusu ise yönetimdir. İnsanın aklına gelmiyor değil yönetimin bu kadar ısrarcı olmasının mantığı ne acaba?Yönetimler kalıcı değildir. Başarılı olsun veya olmasın işlevini bitirdikleri an ayrılmasını bilmelidirler. Peki, bu yönetim başarısız olmasına rağmen görevde kalmakta ısrarcı olmalarının temelinde ne yatıyor?

Spor kulüplerinin idare edilmesi için çok özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Futbolu bilen iyi bir yönetim. Kendi içinde ki dinamikleri harekete geçiren enerji, her hattı ile uyum içerisinde çalışmak, takımda aksayan yönlerin tespiti yapılarak yeterli önlemleri alınması için çalışma yapmak. Peki, yönetim kendi içinde uyumlu çalıştı mı? Aksaklıkları tespit edip çözüm için önlemler aldı mı?

Şampiyonluğa oynayan bir takımım kadrosu geniş olmalı, bünyesinde yıldız futbolcular barındırmalı her mevkide kaliteli alternatif oyuncular olmalıdır. Rekabet ortamı yaratılmalıdır. Peki, Trabzonspor için aynı şeyleri düşünebilir miyiz?

Geçtiğimiz sezon sonunda yapılan açıklamalar 2007–2008 sezonunda şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturulacaktı.Bu hedef doğrultusunda çalışmalar yapıldı mı?. Takımdan yıldız oyuncu gönderildi mi? Kaliteli yıldız oyuncu takıma kazandırıldı mı? Yoksa göstermelik transfer mi yapıldı?

Şampiyon ve şampiyonluğa oynayan bir takımın antrenörünün de ilkeleri olmalıdır. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi yönetime sunduğu futbolcuların transfer edilmemesi durumunda tavrını ortaya koymalı gerekirse lige başlamadan istifa etmelidir. Peki, Trabzonspor’da bu durum söz konusu oldu mu? Yoksa tanışıklı dövüş yapılarak çöküş hızlandırıldı mı?

Geçtiğimiz sezondan itibaren yazdım. Trabzonspor forvetsiz oynuyor. Umut Trabzonspor’a çare değildir. Peki, acaba yönetim bunu fark etmedi mi? Yoksa Umut çok başarılı bir santrafor görüntüsü verdi de bunun sonucu olarak alternatif transfer yapılmayarak Ersen Martin İspanya’ya satıldı. Hiç gündemde yokken hem de golcüye ihtiyaç varken Ersen neden satıldı?

Şampiyonluğa oynayan bir takım her yönden tüm hatları iyi olmadır. Peki, Trabzonspor için bunu söylemek mümkün mü? Savunmada tel tel döküldüğü anda tek ayakta kalan Milan Stepanov niçin satıldı?

Geçtiğimiz ay yapılması gereken kongrenin ertelenmesiyle sayın Başkan’ın yeniden aday olması için gerekli koşulların oluşturulması mı düşünülüyordu? Ara transferde birkaç kaliteli futbolcu alınarak kamuoyunun tepkisi azaltılıp yeniden yönetime mi talip olunacaktı? Yoksa şubatta yapılacak olan kongre sonucunda yeni gelen yönetime transfer imkânı vermeyerek başarısızlığın devamını sağlamak mı? Yoksa birileri Trabzon’dan intikam mı alıyor? İnsanın aklına gelmiyor değil.


Bu makale toplam 1403 defa okundu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR