Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk kez bir Köyde MOBESE Kuruldu
21 Aralık 2009 Pazartesi Saat 16:28
Türkiye'de bir ilk; Çaykara’dan göç eden Hemşerilerimizin yaşadıkları, Bursa Orhangazı Örnekköyde MOBESE sistemi kuruldu.

Bursa Orhangazi Örnek köy 1967 yılında Çaykara’dan göç eden Yeşilalan, Baltacılı, Kabataş, Soğanlı, Şahinkaya köylerinden giden hemşerilerimiz tarafından kuruldu. Şu anda 170 hane ve 900 kişinin yaşadığı bir yer. Son dönemlerde kendisinden en fazla bahsettiren bir köy. Ülkemizdeki diğer köylerden çok farlı olarak gelişimini hızlı bir şekilde sürdürüyor.

29 Mart seçimleri sonrası kolları sıvayan Örnekköy muhtarı Hemşerimiz Selahattin Özbay Köyün çehresini değiştirmeye devam ediyor. Türkiye de ilk kez Bursa Orhangazı Örnekköy’de MOBESE kamera sistemi kurdurarak, köyün güvenliği  çağdaş yöntemlerle izleyerek,  daha güvenli bir yapıya kavuşturmuş oldu.

Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz Örnek köy muhtarı Selahattin Özbay; 29 Mart 2009 tarihinde göreve gelir gelmez köy sorunlarını sırası ile ele alarak çözmeye çalıştık. İlk olarak, köy içinde bozuk olan yolların yapılması ile şehir görüntüsüne bürünmesi, köyün yıllardır önemli sorunu olan tapulama konusunu çözüme kavuşturduk. Süt ve hayvancılık konusunda tarım kooperatifine yer tahsisi ve proje kazandırdık.

Şu anda Türkiye de ilk olacak köyde MOBESE kamera sistemini kurduk, Köyün en büyük ve en önemli ihtiyaçlarından biri olan morglu cenaze yıkama aracı içinde, Cenaze Araçları firması ile irtibata geçtik, gerekli yazışmalar ve bilgilendirmenin ardından köye gerekli olan aracın yakında hizmete girecektir.

Özbay; ” köyümüzün neye ihtiyacı varsa öncelik sırasına göre tek tek çare bulmaya çalışıyoruz. Amacımız Örnekköyü Türkiye’de örnek yapmaktır. Köyümüz için bize destek olan ve olacak olan herkese şimdiden teşekkür ediyoruz.  Köyümüzde yaşayanların her şeyin en iyisine layık olduğunu biliyor, bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruzdedi.

Haber: Kemal Çuman/ Yeşilalan.net

                                                                                                                        

Bu haber toplam 2923 defa okundu.
BAŞARI
Musa DAĞ
GERÇEKTEN YÜREKTEN TEBRİK EDERİM. ÇALIŞMALARINIZ GERÇEKTEN BAŞARILI. MUHTARLIĞINIZIN HAKKINI VERİYOSUNUZ. KEŞKE HERKES SİZİN GİBİ OLSA.. (KÖRFEZ YAPI ÇALIŞANLARI ADINA)
04 Ocak 2010 Pazartesi Saat 12:28
KUTLAMA
NİHAT ÖZBAY
NASIL VE NERDEN BAŞLASAM SÖZE BEN İLK OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM SELAHATTİN ÖZBAY AMCAM OLDUĞU İÇİN DEMİYORUM BU ŞEKİLDE HER KİM ÇALIŞIRSA ÇALIŞSIN HER ZAMAN ONU KUTLAR VE ARKASINDA GİDERİM GEREKDİĞİ YERDE DE ONU HER YERDE ÖVERİM . BU ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI AMCAM SELAHATTİN ÖZBAY KUTLARIM VE ONDAN DAHA İDEAL VE DAHA SES GEDİRECEK İŞLER BEKLİYORUM ..BURATAN ÖRNEK KÖYÜ SAKİNLERİNE SESLİYORUM ÇOK ÇALIŞKAN VE AKILLI BİR KİŞİYİ BAŞA GEDİRDİNİZ BUNU DEĞERİ BİLİN EĞER DEĞERİNİ BİLMEZSENİZ BİZİM MUHTARI SİZE YOLLAYALIM BAKKIN YAZISINI BİLE OKUYAMAZSINIZ.BU YÜZDEN YAPILAN ELEŞTİRİLERİ MANTIKLI BULUYORUM ÇÜNKÜ ZAMANINDA PEYGANBERİ BİLE ELEŞTİRMİŞLERDİR. MEYVA VEREN AĞAÇ TAŞLANIR. AMACAM MERAK ETME MEYVALARIN SAĞLAM YAŞ BİLE DÜŞÜREMEZ. HİÇ BİR BAŞARIYA ÇİÇEKLİ YOLLARDAN VARILMAZ. ELEŞTŞRŞLERE GÜLÜP GEÇECEKSİN Kİ SENİ ALAŞTŞRENLER BİR GÜN YAPTIKLARI YANLIŞ ANLAYARAK ARKAN GELECEKLER SAYGILARIMLA
28 Aralık 2009 Pazartesi Saat 16:38
Tebrikler
Holaysalı
Holaysalı olup dişarda yaşayan biri olarak uzaktan yaptığınız çalışmaları basından izliyorum.Köyünüzü çağdaş seviyesine ulaştırmak için büyük bir çapa sarfettiğinizin meyvelerini alıyorsunuz. sizleri tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum. Bir konuyu söylemeden geçemiyeceğim.Bizimde holaysada iki tane muhtar var ne yaptıklarını millete açıklasınlar.Bir tane eserleri yok umarım bu çalışmalarınızdan bir şeyler kaparlar. köyümüz çaykarada en geri kalmış bir köy görünümünde..Örnekköy muhtarı sayın selahattin özbay'ya saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Darısı bizim köyün başına böyle muhtarlar gelsin temennisi ile saygılar sunarım.
27 Aralık 2009 Pazar Saat 20:04
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR