Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Em.Albay Bayram GENÇCAN
bgenccan@gmail.com
Vefat ve Teşekkür
08 Kasım 2010 Pazartesi Saat 19:31

Sitemizin yöneticisi durumundaki Kemal kardeşimin nazik daveti üzerine yaklaşık bir yıldır buradan bir şeyler yazmaya ve duygularımı düşüncelerimi sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Bilişim teknolojisinin ve internetin bizlere sunduğu imkânlar sayesinde köyümüzle ilgili her türlü bilgi ve haberi alma fırsatını bulduğumuz bu sitede, köyümüzle ilgili güncel haberlerin dışında bazen hastalık ve vefat haberlerini alarak üzülüyoruz, bazen düğün, dernek, başarı haberleri ile mutlu oluyoruz.

Bazen de içimizden birinin bu haberlere konu olduğunu görüyoruz. Bizler, geçtiğimiz günlerde kardeşimin vefatıyla sitemizde ölüm haberinin muhatabı olduk. Nasıl olmayalım ki, her şey insanoğlu için.

Değerli dostlar, ihtiyarlar sıra sıra, gençler ara sıra bu alemden diğerine göç ediyor. 25 Ekim tarihinde genç sayılacak yaştaki kız kardeşimi kaybettim. Kardeş kaybetmenin ne kadar büyük bir acı olduğunu yaşayarak öğrendim. Yaklaşık yedi ay süren amansız hastalığı onu 44 yaşında aramızdan alıp götürdü. Mekânı cennet olur inşallah.

Kardeşim, hastalığı bütün açıklığı ile yüzüne ilk kez söylendiğinde, odasında bulunan diğer hastaların içinde, doktoruna ve doktorunun arkasında bulunan ekibe, büyük bir metanetle “Biz Allah’a tevekkül etmiş insanlarız, Allah ne derse o olur” cevabını vermişti. Beklemediği bu cevap karşısında oldukça şaşıran doktor, kardeşime nereli olduğunu sormuştu. Kardeşim, Trabzonlu, Çaykaralı olduğunu söyleyince, doktoru, “bu cevabı başka kimse veremezdi zaten” demişti. Ölümle sonuçlanması kuvvetle muhtemel bir yolculuğun başında, Allah’a olan inancı ve teslimiyeti ile “Trabzonlu olma”nın değişik bir duruşunu bu şekilde göstermişti rahmetli kardeşim.

Ölüm, manasını bilenler için aslında en büyük nasihattir. Her ölüm, bizlere bu dünyanın ne kadar da yalan ve fani olduğunun açık bir ispatıdır. Önemli olan, Allah’ın bedenimize yüklediği bu ruhu ve emaneti şerefli bir şekilde taşıyarak huzura çıkabilmek ve huzura çıktığımızda da yanımızda götürebildiklerimizle O’na hesap verebilmektir.

Sevgili hemşerilerim; bu vesile ile, kardeşimin vefatı münasebetiyle beni ve ailemi arayan, her türlü ilgiyi, alakayı ve yardımı göstererek bizlere destek olan, cenazemize bizzat gelen, taziye dileklerinde bulunan, kardeşimin ardından bir Fatiha gönderen herkese ailem ve şahsım adına en içten duygularımla teşekkür ediyorum. (Arayamayan, gelemeyenlere de teşekkür ediyorum).

Yüce Allah’tan, kardeşime ve köyümüzden göçüp giden cümle hemşerilerimizin yakınlarına, geçmişlerine rahmetiyle muamele etmesini diliyorum.

Bu makale toplam 3600 defa okundu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2024 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR