Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara'da Çaykara Günleri
28 Şubat 2012 Salı Saat 08:22
Her ay düzenli olarak Ankara'da yapılan Çaykara günleri Şubat ayı toplantısı yapıldı

Ankara’da 5.yıldan beri yapılan her ay düzenli bir şekilde yapılan Çaykara günlerinin bu ay ki toplantısı Ankara Pursaklar ilçesinde Yapıldı. Toplantı yeri Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip Dedeler ve torunlar Lokalinde yapıldır.

Kalabalık bir şekilde 4 saat boyunca uzun,uzun sohbetler yapılarak gurbette hasret giderdiler.

Yapılan Toplantıya Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Ekibi katılarak toplantıya ayrı bir hava verdi.

Pursaklar Belediye Başkanı Selcuk Çetin yaptığı konuşmada;  Pursakların 120 bin nüfusa sahip ve birçok vilayetten büyük bir nüfusa sahip olduğunu dolayısıyla hizmet ederken bu kadar insanın ihtiyaçlarını düşünerek çalıştıklarını ve Türkiye’de ilk defa Taşlılar için ve onların torunları için bir proje yürüttüklerini ve sonuçta DEDELER VE TORUNLAR LOKALİ ismiyle bulunduğumuz mekanı açtık.

Bu mekânda Çaykaralıları’da misafir etmekten son derece memnun olduğunu söyleyen Selçuk Çetin; Ben Çankırılıyım ama Çaykara ve Uzungölü ziyaret ettim ve çok beğendim. dedi.

DEDELER VE TORUNLAR LOKALİ Pursaklar Mimar Sinan Camii altında yapılmış olup, Recep Ocak Camii İmam- Hatibi olarak görev yapmaktadır.

Toplantı daha sonra çeşitli ikram, sohbet ve son olarak ta hatıra fotoğrafı çekilerek bir sonraki ayda buluşmak üzere sona ermiştir.

NOT: Ankara’da yaşayan ve bu toplantılara katılmak isteyenler 533 620 5561 nolu telefondan yer ve zaman hakkında bilgi alarak katılabilirler.

,

Fotohaber: Recep Ocak/ANKARA--www.yesilalan.net

Bu haber toplam 3299 defa okundu.
KISKANDIM ...:
ÇAYKARALI YUSUF
Değerli arkadaşlar bu tablo gerçekten beni kıskandırıyor. Bu organizeyi yapan ve emeği geçen herkese ayrıyetten bu toplantıya katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağolsunlar .ALLAHA Emanet olunuz ..
28 Şubat 2012 Salı Saat 14:49
Ankara Çaykaralılar Gurubu
Süleyman KANIK
Yaklaşık 5 yıldır yaptığımız Ankara da Çaykaralılar Gurubu toplantılarının şubat ayı çok renkli geçti.Sanırım bütün arkadaşlar güzel bir anı olarak hatırlayacaklardır. Benim için ilkokul öğretmenim Temel (FUAT) YÜCE nin bu toplantıda olması unutulmayacak bir anı olarak bende hayatımın bir köşesinde yer alacaktır.İkinci Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Ekibi katılarak toplantıya ayrı bir hava verdi. Ayrıca Ankarada Çaykaralı olup bu toplantılara katılmak isteyenler bizlerle irtibatlı olsunlar ve bu sosyal yapıyı daha geniş tutmaya çalışalım. Sağlıkla kalın diyorum.
Süleyman KANIK/ANKARA
28 Şubat 2012 Salı Saat 10:41
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR