Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhammet Muhsin Aksoy'un Başarısı
24 Nisan 2011 Pazar Saat 18:01
Çaykara İmamhatip Öğrencisi Muhammet Muhsin Aksoy Türkiye Öğrenci Meclis Başkanı seçildi

8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına Trabzon Çaykara İmam Hatip Lisesinden Muhammed Muhsin Aksoy seçildi.

Muhammed Muhsin Aksoy'un Macliste yaptığı konuşmada; "Biz bu ülkenin 70 milyon evladıyız, hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. Hiçbir etken, kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraber yürüyüşümüzü, ülkemizin ve milletimizin refahı yolunda kenetlenişimizi sarsmamalı ve kesintiye uğratmamalıdır" diyerek başladı.

Aksoy, Türkiye Öğrenci Meclisinin yılda bir kez toplanmasının kendileri için yeterli olmadığını söyledi. Yeni bir Seçim takvimi oluşturulması, okullar açıldıktan hemen sonra sınıf ve okul temsilcilerinin belirlenmesi gerektiğini ifade eden Aksoy, Öğrenci Meclisinin her ay TBMM'de toplanması ve tabandan gelen sorunları Meclise sunması gerektiğini vurguladı. Muhammed Muhsin Aksoy, "Aksi takdirde 'dostlar alışverişte görsün' misali buraya yılda bir kez gelip başkan seçilmenin bir getirisi olmayacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan gizli oylamada, seçimi Trabzon Çaykara İmam-Hatip Lisesinden Muhammed Muhsin Aksoy'un listesi kazandı.

Trabzon’da bulunan Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinden Muhammed Muhsin Aksoy’u kutladı

24 Nisan 2011 tarihinde T.B.M.M toplantı salonunda yapılan ve T.B.M.M Başkanı Mehmet Ali ŞAHİN’in yönettiği oturumda 81 ilden katılan il öğrenci meclis Başkanlarının seçimi sonucu Türkiye İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen Çaykara İmam Hatip Lisesi öğrencisi ve Trabzon öğrenci meclisi Başkanı olan Muhammet Muhsin AKSOY’u tebrik etti. Ayrıca Çaykara İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan BAL ve Öğretmen’lerini de tebrik etti.İstanbul, Hatay ve Trabzon İl Öğrenci Meclis Başkanlarının aday olduğu seçim sonucu Trabzon İl Öğrenci Meclis Başkanı Muhammet Muhsin AKSOY 33 oyla Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi. Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği daha önce Muhammet Muhsin AKSOY’un çalışmaları ile ilgili destek vermiş ve maddi katkıda bulunulmuştu.

Haber: yesilalan.net

Bu haber toplam 2712 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR