Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurtdağı şenlendi!
27 Ağustos 2012 Pazartesi Saat 09:12
Çaykara Kurtdağı yayla şenlikleri binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Dokuz Köyün bir araya gelerek kurdukları, Çaykara Kurtdağı Yaylaları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği, geleneksel Kurtdağı Şenlikleri binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Çaykara Kurtdağı mevkiinde güneşli bir havada 11 ncisi gerçekleşen şenliğe, Çaykara Kaymakamı Cevdet Atay, Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, Erzincan Çayırlı İlçesi Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, siyasi parti temsilcileri, yurt içi ve yurt dışından, komşu il ve ilçeler ve Çaykara’dan gelen binlerce kişi katıldı.

Sunuculuğunu Ali Kemal Sevinç’in yaptığı şenlikler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını Çaykara Kaymakamı Cevdet Atay Yaptı.

Atay, Kurtdağı Şenlikleri’ne katılanları selamlayarak başladığı konuşmasında “Hava çok güzel, bu şenlikler birliğimiz, beraberliğimiz, coşkumuz ve kardeşliğimizin pekiştiği, yıllardan beri bir araya gelmeyen insanların bir araya geldiği, birlik ve beraberlik içerisinde neşe içinde muhabbet ettiği, bir ortamda olmaktadır. Benim burada son günlerim. Tayinim çıktı. Benim son konuşmam ve helallik konuşması olacak. Ben, burada bulunan, beni tanıyan tanımayan herkesin haklarını helal etmesini istiyorum. Benim tarafımdan da herkese hakkımı helal ediyorum. Bu şenliğin sizlere, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Mutlu bir şekilde şenliği geçirmenizi dileyerek, hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Daha sonra şenliklerde sanatçılar sırasıyla, kaval üstadı Kerim Aydın, Cengiz Selimoğlu, Turan Topçuoğlu, Enes Serhat Yıldırım, Soner Şahin, Sinan Sami, sahne aldı.

Kemençe ve kaval eşliğinde söylenen yöresel karadeniz türküleri eşliğinde binlerce kişi sıcak havaya aldırmadan akşama kadar horon oynadılar.

Coşku içinde geçen şenlikler, akşam saatlerinde olaysız bir şekilde sona erdi.

Fotohaber: www.yesilalan.net

Bu haber toplam 4916 defa okundu.
başlık
misafir
dinime küfreden müslüman olmalı bence...
29 Ağustos 2012 Çarşamba Saat 23:39
Herşeyden mutlaka bir kötü düşünce mi çıkarılmalı.
MEHMET YAVUZ
Soyadı bana pek yabancı olmayan bu çok değerli yorumcu arkadaşımın bu yorumu neden yazdığını pek anlayamadım. Bu tür etkinliklerin insanları bir araya getirmesi bakımından önemli olduğunu biliyorum. Merağımdan acaba arkadaşım herkesi kendisi gibi mi görüyor. Saygılarımla.
29 Ağustos 2012 Çarşamba Saat 16:23
Kurt dagi mi senlendi ..? yoksa .....
zeki karaca
Resulüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır. Nur:30 Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. Nur: 31
27 Ağustos 2012 Pazartesi Saat 23:13
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR