Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurtdağı Şenlikleri Temmuzda
02 Haziran 2011 Perşembe Saat 09:25
Bu yıl düzenlenecek olan Kurtdağı Yayla şenlikleri tarihi erkene alındı.
 

Bu yıl düzenlenecek olan Kurtdağı Yayla şenlikleri tarihi erkene alındı. Her yıl Ağustos ayının  ilk pazr günü yapılan şenlik bu yıl 10 Temmuz Pazar günü yapılacak. Kurtdağı Yayla Şenlikleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin yapmış olduğu toplantıda şenlik tarihi 10 Temmuz Pazar gününe alındı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan dernek başkanı ve Yeşilalan Köyü Muhtarı Hüseyin Yılmaz “Bu yıl şenlik tarihi ramazan ayına denk geldiğinden şenlik tarihini değiştirmek durumunda kaldık. 10 Temmuz’a almamızdaki amaç önümüzdeki yılda şenliği aynı tarihte yaparak Ramazan ayına denk düşürmemek. Bir sonraki yılda ise şenlik tarihini eski tarihine çekeceğiz.” dedi

Kurtdağı Yayla Şenlikleri her yıl Ağustos ayının ilk Pazar günü 10 köyün katılımı ile yapılmaktaydı. Bu yıl ise şenlik tarihi 10 Temmuz Pazar gününe alındı.

2003 yılından itibaren gerçekleştirilen şenlik Sultanmurat Şenliklerinden sonra ilçemizin en önemli organizasyonlarından birisidir. Ayrıca altyapısı   (su, lavabo, wc gibi)   ile diğer şenliklerden çok daha ihtiyaca cevap verebilen bir organizasyon konumundadır.

 Çaykara Gazetesi

 

Bu haber toplam 2539 defa okundu.
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR