Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sizden gelen
sizdengelen@gmail.com
61 TS 1967
11 Ekim 2011 Salı Saat 08:48

28 yıldan beri şampiyonluğa hasret bir takım olarak son dört yılda Trabzonspor’un gösterdiği başarı taraftarı memnun ederek şampiyonluk adına ümitlenmiş oldu. Başarı isteyen taraftarın destek amacı ile başlattığı kampanyalar Trabzonspor’a katkıda büyük artılar sağladı.

 

2010-2011 sezonu nu 82 puan ile bitirerek şampiyonluğu alamamamız son dönemdeki en büyük hüsranlardan oldu. Şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken ezeli rakip Fenerbahçe’nin şampiyonluğu alarak kutlamalar yapması ardından özellikle son 5 maçtaki şike iddialarının ardından şampiyonluğu “alnımızın akıyla aldık” demeleri Trabzonspor taraftarını daha çileden çıkardı. Sebep ise iddialı giden Trabzonspor’un maçlarını seyreden şampiyonluk yolunda ilerleyen Fenerbahçe’nin maçlarını da seyredilmesiyle haksız kararlar. Lig bitiminde Trabzonspor için“Gönüllerin Şampiyonu” denmişti.

 

Ancak bu söz başarı anlamında yeterli olmuyordu. Yalnız Trabzonspor’a gönül desteği her yerden geliyordu. Taraftarın istediği ezeli rakiplerin puan önünde olarak şampiyonluk kutlamaları yapmak istemeleri zaferi doya doya etraf yaşamak isteyenler ile dolu. Tek istenen buydu. Buna da en çok geçen sezonda yaklaşmışken Fenerbahçe’nin 18de 17 yapmaları sonucunda şike iddiaları ortaya çıkması Trabzonspor taraftarlarının şampiyonluk adına umutlandırmıştı Federasyonun karar vermesi geç de olsa sezon sonunda şampiyonluk umudunu hala yitirememekteler.

 

Spordaki başarının gelmesi ile ünlenen 61,TS, 1967, Bize Her Yer Trabzon sloganlarının meşhurlaşmasına neden oldu. Milliyetçilikte ön plana çıkarak, önce tişörtler çıkartılarak yaygınlaştırıldı. Sonra da atkı arabalara asmak için flamalar yaygınlaştırılınca gidilen her yerde Trabzon renkleri sevdası oluşmaya başladı.Bunun yaygınlaşmasında en büyük sebep Trabzonspor’un son zamanlardaki yükselişi ve halkın hareketli ve sempatili olmasından kaynaklanıyor.

 

Geçen yıl Şanlıurfa’ya geziye gittiğimiz zamanda buradan Trabzonspor tespihleri götürmüştük. Muhatap olduğumuz kişilerden bazılarına hediye tespihlerden veriyorduk. Ev sahiplerinden Peygamberimiz (s.a.v) torunlarından abiye de vermiştik. Hz Eyüp (a.s) mezarına gittiğimiz zaman yöresel kıyafetini giymiş herkesin dikkatini çekiyordu. Ve peygamberin (s.a.v) soyundan geliyorum diyince daha da dikkatlerini üzerine çekmişti. Gençlerden birisi arkadaşına Peygamberimizin torunu da Trabzonsporlu imiş diyince, hoşumuza gitmişti bu söz.

 

Trabzonspor sempatisi Türkiye’nin her yerinde var. Takım tutmak konusunda yeterli sayıda olamasa da bunda uzun bir süreden beri kazanılamayan şampiyonluğun büyük etkisi var. Ancak son dört yıldan beri bu yargı yıkılmaya başladı inancındayım. Güçlü olanın yanından olmak için başarı zemini hazırlandı şimdi destek zamanı.

 

Bu makale toplam 1415 defa okundu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ŞAİRLERİMİZ
SİTE ANKET
Köyümüzün Öncelikli en önemli sorunu sizce nedir?
Yollar
Cenaze Morgu
Çöp
Kanalizasyon
Şadırvan ve Ortak Tuvaletler
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2019 Yeşilalan(Holaysa) Köyü Tanıtım Sitesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR